image
 |  9 1 Лютого 2021 | 13:02

Луцька міськрада вимагає від уряду не допустити банкрутства підприємств комунальної теплоенергетики

Луцька міськрада звернулася до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг щодо необхідності функціональних змін на ринку енергоносіїв та комунальних послуг з метою недопущення банкрутства підприємств комунальної теплоенергетики та погіршення рівня життя громадян України.

Про це інформує власкор "ВолиньUA".

«20 січня на зустрічі з урядом ми домовилися, що тарифи на тепло і гарячу воду в цьому опалювальному сезоні залишаться незмінними, а теплокомуненерго матимуть природний газ за вигідною ціною. Також планувалося реструктуризувати борги підприємств перед НАК «Нафтогаз». Але цього не сталося. Уряд відмовився встановити прийнятну ціну на газ для підприємств теплопостачання та реструктуризувати борги за спожитий газ. Ціна на газ для підприємств теплової енергетики у півтора раза перевищує тариф на теплову енергію для населення. І цю різницю мають покривати територіальні громади з власної кишені. А це - величезні суми. В Україні немає успішних підриємств теплокомуненерго. Наше підприємство не може користуватися ринком газу, бо в нас є борги. Тому ми змушені купувати газ у НАК "Нафтогаз" України", - розповів стан справ міський голова Луцька Ігор Поліщук.

У зверненні депутати Луцької міськради вимагають:

 - затвердити прозору та відкриту для населення методику обрахунку та встановлення цін на постачання сировини для підприємств теплокомуненерго, яка має передбачити тільки прямі виробничі витрати, мінімальний рівень рентабельності та публічне обговорення;

- у разі прийняття рішення про застосування тарифів на опалення та гаряче водопостачання, які є нижчими від розміру економічно обгрунтованих витрат на їх виробництво, державний орган, що приймає таке рішення, зобов'язаний відшкодувати з державного бюджету виконавцям/виробникам утворену різницю між розміром тарифів та економічно обгрунтованими витратами на виробництво цих послуг, а не перекладати це відшкодування на місцевий бюджет; орган, який приймає такі рішення, має нести відповідальність за їх наслідки та відшкодувати збитки у повному обсязі протягом поточного фінансового року;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку придумали, як боротися із готівкою в транспорті

- визначити єдиний підхід до формування цін на енергоносії без розподілу громадян України на дві категорії: тих, хто використовує їх для власних потреб (в тому числі для індивідуального опалення) та тих, хто користується централізованим теплопостачанням;

- забезпечити відкритість діяльності нафто-і газовидобувної галузей та спрямування всього обсягу добутого на теренах України природного газу на потреби населення України, у тому числі для підприємств комунальної теплоенергетики.

Разом з багатотисячною громадою усвідомлюємо, що лише чітка та термінова реалізація зазначених заходів дозволить проводити державну політику з питань тарифоутворення в інтересах народу України та сприятиме підвищенню якості життя людей.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити