Луцькі школярики розпочали новорічні свята з музейної лекції про Святого Миколая «Луцького»
Про це йдеться на сайті Музейний простір Волині.
У Музеї історії Луцького братства діє постійний лекторій «Святий Миколай – покровитель Луцька», метою якого є знайомство з витоками міського символу на гербі Луцька. Лекція включає українську традицію пошанування святого Миколая, реконструкцію луцьких міських подій XIII століття, знайомство з геральдичним матеріалом. Цього разу сценарій лекції був адаптований для дітей молодших класів.
Першими учасниками лекторію став 2-Г клас луцької ЗОШ № 20, – діти, які торік включились в інклюзивну форму навчання. Школярики прийшли зі своїм учителем Іриною Мирончук та батьками, які цікавляться історією Луцька. Похід очолила Наталія Гуркіна, луцька дитяча поетеса і громадська діячка.
Діти були підготовлені, тому що напередодні слухали «Казку про Миколая Луцького» від авторки Наталії Гуркіної. В музеї вони більше дізнались про роль святого у захисті рідного міста. За допомогою реконструкції познайомились, що означає град Лучеськ, і де знаходився ремісничий посад з першою духовною святинею луцьких міщан – Миколаївською церквою.
Побачили старовинне письмо – оригінальну сторінку з Літопису про спробу хана Куремси захопити Лучеськ у 1259 році, послухали фрагмент тексту давньоруською і адаптований переклад.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Твоє місто: унікальні світлини Братського мосту в Луцьку
Великою атракцією для дітей стала підбірка сучасного відео про принцип роботи «пороків»- катапульт, у тому числі й іграшкових. Подивились також як виглядає святий Миколай в українському іконописі.
Звісно ж Миколай-Угодник підготував малим учням сюрприз. У музейній скриньці на кожного юного «спудея» чекало свідоцтво про курс пізнавального навчання в «братській школі».
Своє ім’я в документ діти вписували власноручно! Під час вручення свідоцтва до нього урочисто відтискувалась оригінальна печатка. Завершальний акт відбувався під гучні оплески дітей.