Припорошені пилюкою, поряд зі смітником чи місцем де курять розміщенні візки м’ясників. Саме таким візками щодня працівники м’ясного відділу возять свої товари. Навіть, якщо вони їх і протирають, думаючи що дизенфікують, то продають його з прилавків, які мають сумнівну чистоту.
Про це ВолиньUA інформують очевидці.
Шматки м’яса, риба, домашній сир та молоко – на луцькому ринку ці продукти переповнюють прилавки і їх продають… не з холодильників. Кожен продавець нахвалює свій товар, запрошує покупців спробувати – все домашнє й натуральне! Тому деякі мешканці полюбляють купувати харчі саме на ринку. Мовляв, хтозна, що там на заводах розливають у пакети. Однак є люди, які побоюються закуплятися на ринку. Адже невідомо, чи господиня робить сир, доїть молоко та коптить рибу, дотримуючись санітарних норм.
До прикладу, м’ясні товари продають з рук, без будь яких санітарних вимог. Можливо до того продавець ходив в туалет, а потім знову приступив до торгівлі і сміливо тими брудними руками чіпає товар. Звісно купувати чи ні, це справа кожного. Але міркувати часом теж потрібно.
Нещодавно ми писали про те, як на Старому ринку в туалеті, саме поряд з м’ясним відділом торгували кавою. Бридко, але це важко пояснити контролеру ринку, який саме цим займається. А схоже дирекція ринку таку торгівлю схвалює.
Схвалюють очевидно таку атисанітарію і відповідні контролюючі органи, кожен із цих посадовців хоче собі отримати задаром привілегію в купівлі товару на ринку, а часом і задарма.
Окрім антисанітарії на ринках, також варто нагадати, що у місті продовжується стихійна торгівля продуктів “із землі”. Щоправда, з роками продавців обабіч ринків меншає.
Насправді розібратися хто, власне, відповідає за дотримання санітарних умов на ринках, а найголовніше – хто уповноважений перевіряти їх, виявилося нелегко.
Тобто, органи влади не мають впливу на те, що відбувається на території ринків Луцька, окрім муніципальної варти.
Ринки – це звісно добре, адже це місця де можна придбати свіжий товар, але у першу чергу, продавці самі мають дбати про санітарну гігієну та дбати про реалізацію товару на кращому рівні.