image
10 Липня 2018 | 16:05

Львівські історики відреагували на антиукраїнські висловлювання президента Польщі під час візиту на Волинь

У Львові озвучили заяву щодо антиукраїнських висловлювань президента Польщі під час візиту на Волинь
Про це повідомляє у мережі Фейсбук Михайло Галущак.
Заява сьогоднішнього львівського круглого столу у істориків та представників товариств депортованих українців із Закерзоння щодо антиукраїнських висловлювань президента Республіки Польща Анджея Дуди під час візиту на Волинь
8 липня 2018 року президент Республіки Польща А. Дуда під час свого візиту на Волинь зазначив, що події на Волині 1942-44 років були не українсько-польським конфліктом, а «геноцидом польського населення». Це висловлювання з уст першої особи сусідньої держави засвідчило зневажливе ставлення до українців та історії України.
Упродовж останніх років у Польщі означилася тривожна тенденція до ревізії історії та перекручення історичних фактів. Користуючись воєнною агресією Москви проти України, у Польщі було ухвалено низку відверто українофобських документів. Серед них – резолюція Сейму, в якій звинувачують українців у геноциді поляків, закон, який визнає злочинною національно-визвольну боротьбу українців, запровадження кримінальної відповідальності за визнання цієї боротьби, за вшанування українських героїв та використання націоналістичної символіки.
Читайте також: Стало відомо, хто – у списку учасників круглого столу «Волинь-43» у Луцьку
Варто зазначити, що 11 липня у Польщі відзначають Національний день пам'яті жертв «геноциду, вчиненого українськими націоналістами». Недружня політика польської держави вже призвела до зростання антиукраїнських настроїв. Почастішали випадки нападів на українців у Польщі, плюндрування українських могил та нищення пам’яток. Заходи із вшанування пам’яті за загиблими у війні стали майданчиком для нової хвилі звинувачень проти українців, які боролися за свою незалежність проти окупантів.
Ми засуджуємо прояви шовінізму, розпалювання міжнаціональної ворожнечі, перекручування історії та приниження гідності українських героїв. Вважаємо, що українська влада має зайняти принципову позицію і вказати польській стороні на недопустимість проявів українофобії та нав’язування спотвореної версії історії. Тверда, принципова позиція української влади гарантує захист українських інтересів і припинення подальшої ескалації українофобських настроїв.
 

Вас також може зацікавити