Про це 29 січня 2018 року повідомляє сайт НАБУ.
Національне антикорупційне бюро є найефективнішим органом із-поміж антикорупційних інституцій України — так вважають 50% учасників щорічного опитування Американської торговельної палати в Україні (ACC) щодо сприйняття корупції. При цьому кількість представників бізнесу, переконаних в ефективності діяльності Бюро, зросла порівняно з минулим роком на 4 процентні пункти.
За словами Директора Національного бюро Артема Ситника, впродовж двох років від початку перших розслідувань НАБУ детективи найчастіше викривають корупцію у державному секторі та судовій гілці влади.
Ми задокументували злочинну діяльність понад 30 суддів — це більше, ніж за шість років до початку роботи Бюро, — підкреслив Артем Ситник.
Наявність проблем у роботі судової системи підтвердили і представники бізнесу. За результатами опитування АСС, 71% респондентів вважають, що суди є найбільш корумпованими державними органами. Більше половини опитаних переконані у тому, що кроком, який Україна має зробити для досягнення прогресу у боротьбі з корупцією, є створення Антикорупційного суду.
Постійно чуємо, що когось звільнили з-під варти, комусь суд обрав розмір застави, значно менший за розмір збитків, завданих корупційним злочином. Це майже зводить нанівець наші зусилля у боротьбі з корупцією. І, як наслідок, у представників бізнесу опускаються руки, вони не поспішають повідомляти правоохоронним органам про прояви корупції, з яким їм доводиться стикатися: люди не вірять, що вдасться притягнути винних до відповідальності. Проте законопроект щодо створення Антикорупційного суду вже у парламенті, тому, сподіваємося, досить скоро ситуація зміниться, — наголосив Директор Бюро.
Довідково.
Щорічне опитування щодо сприйняття корупції проводиться четвертий рік поспіль анонімно серед представників компаній-членів Американської торговельної палати в Україні (ACC) — громадської неприбуткової організації, що працює в Україні з 1992 року. Результати дослідження базуються на оцінці сприйняття ситуації міжнародною бізнес-спільнотою. Цього року в опитуванні взяли участь 184 респонденти, 80% з яких представляють міжнародний бізнес в Україні.