image
9 Січня 2022 | 23:31

Мільйонний борг: луцький завод судиться з постачальником через газ

Договірні відносини ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» та столичного постачальника газу ТОВ «Ю.КОМОДІТІЗ» завели до суду. Спір розглянули в Господарському суді Волинської області. Сторони судилися через місячну ціну на газ. Зі слів представників луцької цукроварні, вартість блакитного палива була завищена.

Угоду на постачання газу підписали ще у 2020 році, тоді ціна на блакитне паливо цукровому заводу сподобалася. Відповідно до домовленостей, вартість газу на кожен наступний місяць мали би визначати за додатковою угодою. Згодом сторони не дійшли згоди щодо ціни на газ на черговий місяць. Проте офіційно співпрацю не припинили, тож Гнідавський цукровий завод продовжував отримувати блакитне паливо від Ю.КОМОДІТІЗ, за яке не заплатив. Цукроварня визнавати борг відмовилася, нагадала, що 10 мільйонів гривень заплатила ще торік влітку, йдеться в сюжеті телеканалу «Аверс».

Представниця ПрАТ «Гнідавський цукровий завод» Ірина Масіч розповіла: «Вважаємо, що така позиція нашого позивача не є достовірною, оскільки ми сплатили 10 мільйонів нашої заборгованості. Вона сплачена ще в липні. Тому борг у розмірі 13 мільйонів гривень не відповідає дійсності».

Представники столичного постачальника блакитного палива зауважили: якщо на цукроварні вирішили припинити співпрацю, то мали би повідомити про це та відмовитися від споживання газу.

«В частині регулювання правовідносин щодо постачання природного газу не передбачено можливості постачання газу за умови, що сторони не досягли згоди з усіх істотних умов договору, – сказав представник Ю.КОМОДІТІЗ Юрій Лебедєв. – Сторона відповідача добросовісно споживала газ, а вже пізніше, протягом судового процесу, чомусь намагається зробити вигляд, що робила це недобросовісно».

Справу вже розглянули в першій інстанції. Волинська феміда стала на сторону місцевої цукроварні. Та чи буде Ю.КОМОДІТІЗ оскаржувати вирок суду? Представники компанії запевняють: варто дочекатися мотивувальної частини рішення, а вже тоді діяти.

Детальніше - у сюжеті ТРК Аверс.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити