image
28 Травня 2020 | 18:42

Міські голови обласних центрів від ВО «Свобода» вимагають вибачень Зеленського за нападки на українську мову

Міські голови Івано-Франківська, Тернополя та Хмельницького від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Руслан Марцінків, Сергій Надал та Олександр Симчишин звернулися зі спільною заявою до уряду щодо чергового мовного законодавства.

«Його прийняття – це чергові спроби високопосадовців руйнувати основи української державності. До таких спроб належать публічно виголошені наміри обмежити використання української державної мови у публічній сфері», – йдеться у зверненні.

Зокрема Руслан Марцінків, Сергій Надал та Олександр Симчишин назвали неприпустимими висловлювання Президента України Володимира Зеленського щодо української мови та його прагнення зменшити її квоти.

«20 травня Президент України Володимир Зеленський заявив про потребу «навести порядок з мовними квотами», щоб усунути «несправедливість щодо людей, які не є україномовними», – значиться в документі. 

Черговим кроком стала заява голови Верховної Ради Дмитро Разумкова про потребу змінювати закон про мову.

Ініціатори звернення трактують такі дії з боку можновладців як політичну диверсію проти України, української нації та кожного українця, провокують громадянський конфлікт.

Міські голови вимагають у Голови Верховної Ради, президента України та Глави Уряду:

– припинити нападки на основи української нації та державності;

– публічного вибачення за вислови, що зневажають Україну;

– зупинити політику малоросійства та нищення держави.

Джерело: офіційний сайт міста Івано-Франківська

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія підтримує маріонеткові режими у східній Україні та втручається в західні демократії гібридними інструментами, – Меpкель

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити