image
 |  5 18 Листопада 2017 | 12:03

Міста обласного значення не підуть на вибори ОТГ

Громади міст обласного значення хочуть автоматично прирівняти до спроможних ОТГ. Це означає, що їх не треба об'єднувати, а перші вибори новоутворених громад у них можуть не проводитися. Натомість до них можуть долучатися інші громади шляхом приєднання, а не об'єднання.

Про це 17 листопада 2017 року повідомив сайт «Суспільний кореспондент».

Такі новації стосуватимуться всіх громад обласного значення, які мають відповідні повноваження, ресурси і найголовніше - відповідальність.

На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, - повідомили у прес-службі Віце-прем’єр-міністра України.

В першу чергу, розблоковується процес формування спроможних територіальних громад навколо міст обласного значення. Закон прирівнює територіальні громади міст обласного значення до спроможних ОТГ та запроваджує механізм добровільного приєднання громад до цих міст, – зазначив Геннадій Зубко.

На думку Геннадія Зубка, законопроект є суто технічним, бо виправляє помилку, допущену під час прийняття закону про добровільне приєднання громад, з якого випала норма, що дозволяла приєднуватися громадам до міст обласного значення за спрощеною процедурою. Ця процедура у тому числі передбачає проведення виборів місцевих депутатів лише у громадах, що приєднуються.

Нагадаємо, ще у червні Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування рекомендував Парламенту прийняти законопроект № 6466 одразу за основу та в цілому.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити