image
4 Серпня 2022 | 17:44

Митрополит Михаїл очолив урочисте Богослужіння у волинському селищі (ФОТО)

З нагоди парафіяльного празника у церкві Пророка Іллі в селищі Ратне відбулось урочисте Богослужіння, яке очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це інформує Волинська єпархія Православної Церкви України.

З високопреосвященним служили ратнівський декан і настоятель протоієрей Роман Бодак та інше місцеве духовенство.

Привітавши зі святом, архіпастир закликав мирян навчитися любити себе. Спочатку потрібно полюбити себе, свій край, свій дім, а тоді усе інше. Адже, як писав Шевченко: «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь». Тому архіпастир зробив акцент на рідному. Бо часто ми дізнаємося про іноземні новинки, закордонні традиції, а своє забуваємо. Тож керуючий єпархією порадив спочатку дослідити своє, рідне, а тоді – все інше.

Історія Свято-Іллінського собору розпочалася в 1565 р., коли міщани звели храм на честь цього старозавітного угодника. Церкву було споруджено так, щоб розмістити якомога більше вірян, вона мала форму правильного чотирикутника на високому фундаменті з великими дверима на три сторони, вівтар – із позолотою, а головний купол бачили за 25 кілометрів. Дерев’яна дзвіниця з п’ятьма дзвонами стояла окремо. Внаслідок розташування на перехресті двох імперій – Російської та Речі Посполитої – містечко Ратне неодноразово змінювало підпорядкування, було ареною бойових дій. Після Першої світової війни собор став парафіяльним храмом.

Понад двадцять літ благочинним і настоятелем був протоієрей Павло Лясковський, який спочив у Бозі 1956 р. В 1944-му совєти спалили храм. Із 1992-го громада почала відновлювати святиню. 4 квітня 1993 р. відбувся чин закладення наріжного каменя під спорудження храму, а наступного дня – перша відправа, яку служив священник Роман Бодак.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити