Сьогодні, 22 березня, щороку в Україні та цілому світі святкують День таксиста.
Цього дня у далекому 1907 році вперше у столиці Великої Британії на дорогах з'явилися кеби (найманий екіпаж на кінній тязі, поширений був переважно у Великій Британії в XVII–XIX століттях. Вміщував, крім візника, від одного до чотирьох пасажирів. Наразі ж, у повсякденній розмові, кебом у Великій Британії називають таксі), що були обладнані спеціальними лічильниками.
Водії спочатку охрестили ці корисні пристрої «таксіметрами», від французького слова «такс», що означало «плата», і грецького слова «метрон» - «вимір». Прилад був зручний, дозволяв підраховувати справедливу винагороду за надані послуги і відразу був позитивно оцінений більшістю перевізників.
Новинка не залишилася без уваги і у пасажирів. Спостерігаючи ставлення водіїв до цієї новації, вони моментально придумали їм відповідну назву. Так з’явилося визначення — таксист.
Перші таксі були зеленого і червоного кольорів, а традиційний жовтий з’явився завдяки засновнику компанії Hertz Corporation Джону Хертцу.
Саме він перефарбовував таксі у жовтий колір. Через те, що вони сильно виділялися з потоку машин, практику жовтих автомобілів взяли майже всі таксі-компанії.
Є й деякі цікаві особливості у таксі в різних куточках світу.
Так, в Японії таксі не перевозить більше трьох осіб і бере за поїздку чималі гроші. Але перебування в авто зроблено максимально зручним, та й водій не набридатиме розмовами.
У США таксі розфарбовані у традиційний жовтий колір. Тут вам не вдасться посидіти біля водія, оскільки пасажирів перевозять на задньому сидінні, яке огороджене перегородкою з вікном.
Таксі Ізраїлю нетипово пофарбовані у білий колір і працюють навіть в ті дні, коли вся країна відпочиває. Також у цій країні доведеться додатково платити за замовлення таксі по телефону, проїзд в свята і нічний час.
У традиційних кебів в Англії діють свої нехитрі правила. Водій буде відділений від пасажирів перегородкою, а багаж розмістять спереду. Також є міні-версії традиційних таксі, в яких вміщається 4 людини. У звичайних кебах можуть їхати 5 осіб.
Романтики, які не бояться небезпеки – ось вони наші таксисти. Психологи, які досконало знають своє місто – це теж вони. Таксист – візитна картка будь-якого міста. Авто з жовтими шашечками вдень і вночі снують по вулицях, створюючи комфортні умови для мешканців та гостей міст. Щасливої дороги тобі та хороших пасажирів, таксист!