Про це 01 липня 2018 року «ВолиньUA» повідомили в Управлінні Волинської єпархії Київського Патріархату.
[embed]https://youtu.be/08wM0Ya5Wws[/embed]
Він народився на початку ХХ ст. у Новоград-Волинському повіті у сім’ї священика. Під час визвольної війни воював як хорунжий Армії УНР. У 1924 році одружився і став душпастирем.
Очолював різні парафії на Рівенщині та Волині. Зокрема, в 1935–1943 роках служив у селі Хотешів, що на території теперішнього Камінь-Каширського деканату.
Душпастир був українським патріотом, підтримував зв’язки з ОУН-УПА. Радянські партизани знали про це, тож шукали можливості знищити.
26 квітня 1943 року, у Світлий понеділок, під час Божественної Літургії ворог зайшов у храм і вбив священика.
75 років по тому, вдячні краяни поставили на місці поховання о. Олександра пам’ятник. Освятивши його, владика підкреслив: сьогодні вшановуємо людину, яка несла свій священичий послух до останнього подиху. Душпастир, який залишився вірним своїй вірі та Україні, є для всіх нас прикладом для наслідування.
- У своїй хаті повинна бути своя правда, - нагадав високопреосвященний. - І ми маємо продовжувати справу загиблого духівника-патріота, аби на нашій землі були вільними, розмовляли й молилися українською мовою...
До богослужіння долучилися декани: Камінь-каширський – протоієрей Володимир Мицько, Ратнівський – протоієрей Роман Бодак, Старовижівський – протоієрей Іван Зеленко, інше духовенство, голова РДА Валерій Дунайчук, інші представники влади та громадськості.
Урочиста академія про життєвий шлях священика Олександра Білецького та долю його родини відбулася в місцевій школі.
Під час заходу владика Михаїл вручив церковні нагороди співробітнику Українського інституту національної пам’яті Павлові Подобєду та директорові школи Надії Полюхович.