image
13 Червня 2018 | 11:33

На карті Європи з’явиться нова країна

Прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв підтвердив заяву свого грецького колеги про досягнення угоди на вирішення 27-річної суперечки між країнами через назву колишньої Югославської республіки.
Про це повідомляє Радіо Свобода.
За словами Заєва, сторони погодили нову назву для його країни - Північна Македонія (Severna Makedonija), щоб покласти край суперечці, яка перешкоджала вступу Македонії в Європейський Союз і Організацію Північноатлантичного договору (НАТО).
Зазначається, що Заєв заявив, що угода зберігає македонську етнічну й культурну ідентичність.
"Шляху назад немає", - сказав він.

Документ у Македонії винесуть на референдум.
Грецький колега Заєва Алексіс Ціпрас зазначив, що ця угода дозволить чітко розмежовувати грецьку провінцію Македонію і країну.
Прем’єр-міністр Греції заявив у телезверенні, що зміна назви Македонії буде відображатися як всередині країни, так і за її межами.
Суперечка про назву Македонії - держави, що виникла після розпаду Югославії в 1991 році, - триває понад 25 років. Греція вимагає зміни назви сусідньої країни, щоб уникнути плутанини з північним регіоном Греції, що теж має назву Македонія.
Греція також застерігає Скоп’є від будь-яких територіальних претензій на всю історичну Македонію, що охоплює, крім колишньої югославської республіки, також північ сучасної Греції. Через це Афіни блокують вступ Македонії в ЄС і НАТО.

Вас також може зацікавити