Цього сезону перше викачування солодкого продукту відбувається порівняно пізно. Минулого року лісовий мед був уже у травні. Багато залежить від погоди, кажуть досвідчені пасічники.
Про це повідомили у пресслужбі Волинського ОУЛМГ.
Лісові пасіки Волині – це окрема солодка історія зі своїми традиціями. У держлісгоспах області зараз – 2000 вуликів. Головне правило: якщо пасіка, то подалі від доріг. Можна – на території лісництва, ще краще – в глибині лісу.
Такий мед, безперечно, має свої переваги. Він не містить «домішок цивілізації». Лише солодкий натуральний продукт, найвищої якості.
Це на виході. І придбати лісовий мед можна традиційно у фірмових магазинах «Лісовичок» або через Інтернет-магазин.
А до того – величезна клопітка праця людей, які люблять цю справу.
– Без любові до бджіл підходити не можна, – попереджає пасічник Воротнівського лісництва ДП «Ківерцівське ЛГ» Іван Онищук, він один із тих, хто роботі на лісовій пасіці присвятив уже значну частину свого життя. – Та й якщо не любити цю справу, то просто не зможете довго. Це ж треба щодня ретельно за всім стежити і терпляче працювати.
І не посперечаєшся. Про бджіл потрібно піклуватися не лише в сезон збору меду, а й усю зиму та весну. Від цього залежить результат.
Безперечно: лісові пасіки – екотренд лісової галузі Волині. Не новий. Бо солодкою справою тут займалися споконвіку. Але вдосконалений та розвинений. З виправданою претензійністю на затребуване медове теперішнє та майбутнє.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Центральному парку Луцька з'явиться парковка, знаки та газон