image
18 Січня 2018 | 06:24

На Маневиччині львів’янин скупив 200 гектарів з покладами бурштину (ВІДЕО)

Правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження та обіцяють знайти справжніх махінаторів.
Про це 17 січня 2018 року повідомляє сайт «ТСН».
[embed]https://youtu.be/gZlXNGsftRk[/embed]
Понад 200 гектарів землі з покладами бурштину на Волині сконцентрувалися в одних руках після реалізації сумнівної схеми. Вона почалася два роки тому з того, що 120 селян практично одночасно написали прохання про виділення їм землі під сільськогосподарські потреби серед лісу.
Попри те, що земля неподалік селища Маневичі не оброблювалася, працівники Держгеокадастру погодилися на її відчуження саме під потреби натурального господарства. Невдовзі всі акти на землю сконцентрувалися в руках одного власника – товариства з обмеженою відповідальністю «Терлан-Ком». Як це сталося – самі селяни коментують вкрай неохоче. Дехто взагалі відмежувався від власної участі в оборудці – мовляв, ніяких заяв про виділення земельних ділянок не писав. «Не знаю. Справді не знаю», - твердить Дмитро Руднюк. Інша жінка зізнається, що не назве організатора схеми через страх, але твердить: жителів Маневичів зібрали, взяли паспорти, відвезли до Луцька, де дали для підпису документи. Навзамін селяни отримали грошову винагороду: 100 гривень передплати і ще по 300 після оформлення паперів. «Обіцяли, що ніяких проблем не буде», - пояснила вона.
Спочатку селяни написали заяви на виділення ділянок у бур'янах серед лісу. А потім їх масово скупила одна фірма. Утім, деякі селяни - як з'ясувалося - навіть не знали, що їм виділяли землю, а надто, що вже встигли її комусь продати по 400 гривень за два гектари. Земельного магната ТСН вдалося розшукати у Львові серед боржників за квартплату.
Керівник, за якого виділяли землі в Держгеокадастрі, вже не працює, а його наступник ситуацію не коментує, бо посилається на нестачу часу. Речник управління кадастру у Волинській області Сергій Дмитрук пояснив, що «законних підстав громадянам не надати дозволу на проекту землеусторою не було», а всі подальші події вже не в компетенції земельного органу. Новий же власник прийшов реєструватися в Держреєстрі до луцького нотаріуса Тетяни Ариванюк – і та, як державний реєстратор це зробила, бо були всі необхідні документи.
Яким чином відбулося переоформлення з громадян на юридичну особу, я вам не скажу, тому що я цих справ на оформляла. Потім, як юридична особа вже зареєструвала за собою право власності, то вони прийшли зареєструватися в державному реєстрі, - пояснила вона.

За адресою ТОВ «Терлан-Ком» розташована звичайна львівська квартира. Її двері відкрив непримітний чоловік, який підтвердив, що саме він є власник 200 гектарів землі з покладами бурштину. Однак про сонячне каміння не говорить – натомість наголошує, що землю скупив, щоб вирощувати сільгосппродукцію. Щоправда, сам не знає, яку саме.
У мене будуть директори розумні, які виростять все, що треба. Бо я в сільському господарстві дуже слабо розбираюся. Вартість була не висока – я би не купував, якби було дорого. Вибачайте, - сказав він і закрився у своїй квартирі. Номер котрої вказаний на першому поверсі будинку в списку боржників за кварплату.

Тим часом правоохоронці на Волині вже взялися розслідувати цю справу за статтею про зловживання владою чи службовим становищем з корисливих мотивів.
Встановлюються підстави виділення цієї землі і перевіряється законність цього всього процесу, - пояснила речниця прокуратури Волинської області Наталя Мурахевич.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити