image
 |  9 4 Серпня 2019 | 09:41

На території НПП «Прип’ять-Стохід» зменшилась кількість птахів

У середу, 31 липня, майже на всій території НПП «Прип’ять-Стохід» працівники наукового відділу та науково-дослідних природоохоронних відділень парку проводили облік водоплавних на річках Прип’ять та Стохід, озерах Люб’язьке, Рогізне і Біле.

Про це пише Любешівська газета "Нове життя".

Такий облік проводиться раз у рік за два тижні перед початком мисливського сезону в кінці липня. Мета дослідження – вивчити кількість водоплавних птахів на території НПП, що дає можливість визначити, скільки маємо гніздових видів. Мисливські організації теж проводять подібний облік для вивчення навантаження та вилучення птахів із природи. В межах НПП «Прип’ять-Стохід» мисливство заборонене, проте птахи ж мігрують із місця на місце. Цього разу найбільше виявлено крижня (дика качка) – 2800 особин, торік – 2700. Чирки нарахували мало – лише 120, коли торік було 179, лиски трішки більше – 200 особин, а торік - 179. Зовсім небагато побачили представників хижих пернатих – буквально кілька особин. Це лунь болотний, яструби великий та малий. Так само незначну кількість при обліку склали різні види куликів – всього близько 15-20 особин по всій території парку. 

Кількість водоплавних щороку варіюється в залежності від природних умов, а саме - рівня води. Впродовж останніх трьох років рівень води у заплавах річок Прип’ять та Стохід суттєво зменшується, що негативно впливає на розмноження водоплавних птахів, адже зникає кормова база. І проведений облік це підтвердив, поінформував Юрій Корх, старший науковий співробітник НПП «Прип’ять-Стохід».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пункт порятунку: яких тварин виходжують у Луцькому зоопарку

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити