image
23 Січня 2023 | 08:54

На Волині лікаря, якого затримали за підозрою в організації незаконного переправлення осіб, звільнили у залі суду

Лікар-невропатолог Ковельського МТМО, якого було затримано за підозрою в організації незаконного переправлення осіб через Державний кордон України під час воєнного стану, звільнено з-під варти.

Про це йдеться в ухвалі Ковельського міськрайонного суду, - пише Ковель медіа.

Молодий медик у Ковелі є членом військово-лікарської комісії при територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат). Відносно нього відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 332 КК України, що карається позбавленням волі на строк від семи до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, лікар зі спільником виготовляли підроблені довідки військово-лікарської комісії про тимчасову непридатність громадян до військової служби, уможливлюючи їхній виїзд за кордон. Свої послуги оцінювали в 10 тисяч доларів США. Їх обох затримали 12 січня 2023 року під час спроби переправлення у Республіку Польща 48-річного чоловіка.

Під час санкціонованих обшуків у оселях затриманих вилучено готівкові кошти – майже 29 тисяч доларів США, 2 500 євро, понад 100 000 гривень, чисті бланки різних документів, комп’ютерну техніку, мобільні телефони.

Стосовно підозри, то її виклад і додані до клопотання докази не створюють ґрунтовного переконання, що в діях підозрюваного є саме ознаки ч. 3 ст. 332 КК України, а те, що в його діях є, не «тягне» не лише на запобіжний захід у виді тримання під вартою, але й на запобіжний захід у виді домашнього арешту. Запобіжний захід недопустимо обирати «авансом», в надії, що щось буде знайдено. З обставин, зокрема, видно, що організацією складу ст. 332 КК України займалися не підозрюваний, а інші особи, які, користуючись молодою легковажністю і недосвідченістю С., просто його використали для отримання неправдивого документу. Охоплення намірами С. організації перетину кордону, так само як і його корисливий мотив, виглядають в клопотанні і доданих до нього документах непереконливо.

Обираючи вид більш м’якого заходу, слід, крім викладеного, зважити також на те, що С. має виключно позитивну репутацію, є діючим лікарем, потреба в яких зараз велика, позитивно характеризується як на роботі, так і вдома, має сім’ю і малолітню дитину. Є вагомі підстави сподіватись, що після того, що сталося, він більш обережно буде відноситися до звернених до себе прохань і впливів і буде уважно приглядатися до тих, з ким має справу – йдеться у постанові суду.

Слідчий суддя Ковельського міськрайонного суду Сергій Панасюк застосував до лікаря-невропатолога запобіжний захід у виді особистого зобов’язання, звільнивши його з-під варти негайно в залі суду.

До іншого підозрюваного, який був затриманий, як і лікар, суддя ухвалив тримання під вартою терміном на два місяці, встановивши розмір застави в сумі 214 720 гривень.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити