З метою обмеження поширення вірусу сказу на території України, захисту території Європейського Союзу від поширення вірусу впродовж україно-польського кордону визначена буферна зона, яка охоплює Волинську область та в межах якої реалізовується Програма боротьби зі сказом на території України. Кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин відбувається на виконання Наказу Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 06.08.2021 року №532 «Про організацію заходів з проведення осінньої кампанії пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин у 2021 році за допомогою авіації».
Про це інформує Держпродспожив служба у Волинській області.
Пероральна імунізація лисиць займає чільне місце в боротьбі зі сказом у комплексі заходів природного типу. Саме завдяки реалізації цього заходу більшість західноєвропейських країн вивільнились від цього захворювання.
На території області заплановано використати 431,25 тис. приманок із розрахунку не менше, ніж 25 доз-приманок на 1 квадратний кілометр. Щоб зафіксувати точну локалізацію розподілу принад, використовують прилади з GPS.
Волинь розподілена на зони, в яких визначені лінії польоту авіатранспорту. Відстань між лініями польоту може становити 500-750 метрів, в окремих випадках – до 1000 м. Швидкість розкидання принад залежить від швидкості літака.
Принцип розповсюдження:
- всі ареали, крім населених пунктів і великих водних просторів з врахуванням ареалу проживання лисиць;
- принади розкидають рівномірно в межах визначеної території.
Крім населених пунктів, розподіл вакцин забороняється над авто-та залізничними шляхами, місцями проведення польових робіт.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Велике будівництво: на Волині посеред нового тротуару стоять електроопори (ФОТО)
Приманка має вигляд брикета темного кольору, зі специфічним запахом, адже до її складу входить кісткове борошно. Всередині брикета - капсула з вакциною, яку має розкусити тварина і таким чином вакцинуватися.
Вакцини для пероральної імунізації – безпечні для людини і навколишнього природного середовища.
З метою оцінки ефективності вакцинації через місяць після закінчення вакцинаці буде проведений відстріл лисиць (690 голів) для дослідження. У Волинській регіональній державній лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів буде проводитись дослідження мозку від добутих лисиць на наявність вірусу сказу, а в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи - дослідження зубів нижньої щелепи на наявність біомаркеру-тетрацикліну та сироваток крові лисиць на наявність віруснейтралізуючих антитіл.
Прохання до жителів області! При натраплянні на приманки не брати їх до рук, не руйнувати та не переносити!