image
14 Серпня 2022 | 23:31

На Волині на стихійному ринку продають небезпечне м'ясо

Оголошена держпродспоживслужбою два тижні тому війна невнормованій торгівлі м’ясопродукцією з відкритих столів у ТК «Пасаж», що у Камені-Каширському, не дає жодних результатів.

Цього разу зупинити стихійну торгівлю свіжим м’ясом закликають епідеміологи, - пише газета Полісся.

Раніше свіже м’ясо без відповідних на те документів тут продавали з прилавка однієї торгової точки. А ось минулої неділі охочих поторгувати таким чином знайшлося щонайменше троє. Нехтуючи санітарними нормами, вони розклали м’ясо, сало на торгових столах. Правда, обгорнули подекуди шматки свинини харчовою плівкою, сподіваючись убезпечити їх від пилу. Втім те, що в умовах літньої спеки м’ясо без холодильника швидко псується, схоже, їх не турбує.

Нагадаємо, тему торгівлі м’ясною продукцією у ТК “Пасаж” на відкритому повітрі ми вже порушували. Однак ані зауваження працівників держпродспоживслужби, ані попередження поліції щодо вилучення м’яса на підприємців не діють.

Вкотре звернути увагу споживачів, аби останні не купували продукцію в спеку з прилавків ТК “Пасаж”, торговельні місця якого не відповідають нормам санітарного законодавства, закликає лікар-епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду за інфекційними хворобами Камінь-Каширського районного відділу ДУ “Волинський ОЦКПХ МОЗ” Валерій Дунайчук. Споживання таких продуктів, нагадує епідеміолог, несе небезпеку для здоров’я.

— Органи контролю на сьогодні не мають важелів впливу на суб’єктів, котрі здійснюють стихійну торгівлю. А попередження, протоколи, штрафи на них не діють узагалі, — пояснює Валерій Савович. — Придбавши м’ясо чи молочку на стихійному ринку, людина ризикує підчепити кишкову інфекцію. До прикладу, у м’ясному фарші при температурі повітря понад двадцять градусів настають дуже комфортні умови для розвитку сальмонели (важке інфекційне захворювання). За дві години там можуть з’явитися мільйони бактерій. Як наслідок в районному центрі контролю та профілактики хвороб щотижня реєструємо непоодинокі випадки кишкових інфекцій. Літо триває, а отже небезпека нікуди не зникла. Тому вважаю за необхідне застерегти людей: пам’ятайте, що м’ясо і вироби з нього мають зберігатися при температурі не вище шести градусів. Не купуйте їх зі столів у ТК “Пасаж”.

На думку епідеміолога, зупинити торгівлю м’ясом і виробами з нього в умовах, що не відповідають нормам, можна лише шляхом вилучення товару у власника, а також запровадженням штрафів у стовідсотковій вартості, накладенням санкцій за порушення санітарного законодавства. Однак через воєнний стан ці види покарань призупинені.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити