Повномасштабна війна в Україні поставила на паузу чимало сфер. Серед них і ремонти шляхів. Волинські дорожники кажуть, цьогоріч в області мали капітально відремонтувати сотні кілометрів на різних напрямках. Були готові проєкти, а подекуди й визначені підрядники. Нині ж про капремонти і не говорять. Максимум робитимуть ямкові.
Дорога з Берестечка до Горохова – це суцільні ями та вибоїни. Водії, які частенько їздять цим напрямком, уже стомилися нарікати на стан покриття. Бо ж подорожі такими шляхами потім влітають керманичам у солідну копійку.
Та у Службі автомобільних доріг розчаровують: сподіватися на будь-який капітальний ремонт до кінця воєнного стану – зась.
«Навіть балачки не може бути ні про капітальні, ні про поточні середні ремонти. Тому що акцизи на пальне скасовані, скасоване розмитнення автомобілів, а це було основне джерело фінансування доріг. В нас були напрацювання на близько 14 мільярдів. Ми планували відремонтувати в області до 600 км доріг. На жаль, все відклалось», – розповів начальник Служби автомобільних доріг Волині Анатолій Посполітак.
Кошти, зібрані за січень-лютий, мовляв, – усе, що є. Цього, кажуть, вистачить лише на ямкові ремонти, над чим вже активно працюють.
«Відремонтували ямковим ремонтом дорогу з Горохова до Павлівки, перейшли на напрямок Берестечко. Скільки коштів буде – стільки будемо працювати. На сьогодні завдання-мінімум – дійти до Мар’янівки», – каже Анатолій Посполітак.
Ямковим ремонтом, розповідають, пройшли вже маневицький напрямок і доходять до Любешова. У березні відремонтували дорогу від Любомля до Ягодина, адже там була катастрофічна ситуація, а попит на напрямок неабиякий.
«Сьогодні ратнівський напрямок стоять бригади, працюємо, виділено 19 млн гривень. Знову-таки це не буде повноцінний ремонт, який ми бачили від Ковеля до Луцька», – розказує головний дорожник.
Підлатають і дорогу з Ковеля на Камінь-Каширський. Далі ж усе залежить від фінансування і як довго в Україні триватиме воєнний стан.
Детальніше - у сюжеті 12 каналу.