У Камені-Каширському очистили від замулення та забруднення річку Цир. Окрім того формують захисну дамбу. Такі заходи проводять не лише з метою облагородження прибережної зони, але й для запобігання у майбутньому підтопленню житлових будинків, господарських споруд, земельних ділянок містян.
Про це пише газета Полісся.
Грудень 2022-го та весну 2023-го камінь-каширці довго не забудуть. Особливо ті, кому доводилось добиратися до своїх будинків човнами та регулярно викачувати воду із домівок аж до травня. Місто й села району двічі поглинали масштабні паводки. Окремі житлові масиви опинилися відрізаними від цивілізації. Тоді представники органів місцевої влади обіцяли вирішити проблему й надалі попередити подібну критичну ситуацію. Слова дотримали.
За кошти субвенції міськради (а це 500 тисяч гривень) замовили у Регіонального офісу водних ресурсів у Волинській області проєкт на очищення 1600 метрів річки Цир. Упродовж останніх двох тижнів завершили упорядковувати ділянку, яка тягнеться від моста, що по вулиці Шевченка, до заміської зони у напрямку вулиці Воля. Підрядник робіт – місцеве товариство з обмеженою відповідальністю «ДОФ Арбо». Окрім того, розпочали роботи з облаштування дамби (в районі басейну та пожежної частини) довжиною 800 метрів. Перший етап уже завершили. Згідно технологій через два тижні, коли підсохне земля, виконають фінальні штрихи. Це врятує від підтоплень не лише існуючі домогосподарства в цій частині райцентру, але й попередить їх у масивах, що мають забудовуватись.
«Канали поза містом не чистили вже років із десять, а річку (і то тільки кілометр у зоні міського парку) востаннє облагороджували у 2018 –му. Відрадно, що попри умови війни цієї осені міськрада та райдержадміністрація пішли нам назустріч. Завдяки цьому вдалося розчистити не тільки 1600 метрів річки, але й понад 4 км меліоративних каналів у зоні зниклого поселення Поричани. Уже розробили проєкт на упорядкування 32 км річки Цир протяжністю від Яловацька до Ворокомле. Як тільки його погодять всі інстанції та з’явиться фінансування, зможемо приступити до продовження робіт, Але це вже, скоріше за все, буде не у цьому році», – пояснює очільник Камінь-Каширської експлуатаційної дільниці Регіонального офісу водних ресурсів Леонід Занюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через значні опади затопило вулиці Луцька (ФОТО)
Зі слів містян, дехто уже відчув покращення на своїх обійстях. Але, зрештою, не всі задоволені, каже Леонід Кирилович, дехто вже висловив їм своє обурення. Так, за містом під час очисних робіт, аби запобігти підтопленням, зруйнували стихійний перехід через річку. Трохи далі є місточок, через який власники полів все ж можуть дістатися до своїх ділянок, але дещо довшим шляхом.
«Просимо громадян із розумінням поставитися до ліквідації «зайвого» об’єкта на водоймі. І якщо й облаштовувати у цьому місці додатковий переїзд, то тільки згідно відповідних норм та погодження міськради. Адже від цього також залежить, чи вийдемо сухими із води цього року, на противагу попередньому», – каже начальник дільниці.