image
 |  2 16 Липня 2023 | 11:18

На Волині охороняють унікальний вид птахів

У Шацькому національному природному парку охороняють популяцію рідкісного птаха – лелеки чорного.

Лелека чорний належить до видів, які найсуворіше охороняються актами на законодавчому рівні: занесений до Бернської і Боннської конвенцій в Європі, Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої флори і фауни та Червоної книги України – повідомляє Район.Шацьк, посилаючись на нацпарк у Фейсбуці.

Лелека чорний – лісовий птах, який веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Він будує велике гніздо діаметром понад 1 м. Для цього обирає старі лісові масиви поруч з чистими, не забрудненими водоймами.

Найбільш негативними факторами, які впливають на стан популяції лелеки чорного є: порушення гідрологічного балансу територій, рубки та заготівля деревини, низький рівень екологічної свідомості та знань, а також турбування в гніздовий період.

На території Шацького національного природного парку встановлено охоронні зони, радіусом 1000 м з обмеженнями щодо здійснення господарських заходів, навколо 9 гнізд лелеки чорного в лісових масивах.

За результатами моніторингу гніздування лелеки чорного на території Шацького національного природного парку у 2023 році, представниками Державного природничого музею, членами Західноукраїнського орнітологічного товариства та працівниками парку було зафіксовано 11 пташенят лелеки чорного, 7 з яких було закільцьовано, а це більше, порівняно з минулим роком і свідчить про те, що на території Шацького НПП сприятливі умови для гніздування та відтворення потомства.

У нацпарку просять не турбувати і не шукати, заради цікавості, гнізда лелеки чорного, адже це може стати причиною скорочення чисельності популяцій цих величних птахів.

  ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де на Волині не можна ходити в ліс

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити