image
 |  14 5 Грудня 2021 | 11:07

На Волині орендарі землі заставляють селян підписувати «порожні» договори?

До Шацької селищної ради надійшло звернення від жителів села Грабове. В документі, під яким підписалися 122 місцеві мешканці, йшлося про конфлікт селян з ТОВ «УБК Агрокрай», якому на черговій сесії селищної ради надали дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановленння меж земельних ділянок невитребуваних часток (паїв) в натурі (на місцевості) на території Грабівського старостинського округу.

Про це інфомують на сайті громади.

Люди скаржаться на те, що агрофірма, якій надали в оренду землю для вирощування зернових культур, нібито пропонує їм підписувати «порожні» договори та господарює на ділянках, де їм були виділені земельні паї.

29 листопада Сергій Карпук, Шацький селищний голова, зустрівся з мешканцями села Грабове, аби спільно обговорити ситуацію, що склалася, та прояснити незрозумілі для них моменти. До діалогу долучилися Віталій Юрчук, начальник відділу земельних відносин виконавчого комітету Шацької селищної ради, Ігор Кобеля, власник ТОВ «УБК Агрокрай», та представники відділу ГУ Держгеокадастру.

«Цьогоріч на території громади агрофірми взяли в оренду близько 3000 га землі. До місцевої казни вони сплачуватимуть 12 % від нормативної грошової оцінки, тобто 1000-1300 грн за гектар. Це все надходження до бюджету, кошти, які будуть використані на благо громади і людей. На території Грабівського округу ТОВ «УБК Агрокрай» взяло в оренду (не в приватну власність!) землі невитребуваних паїв – ділянок, на які ще не виготовлено правовстановлюючі документи, і відповідно в Державному земельному кадастрі про них відсутні відомості. Поки люди не стали повноцінними власниками цих земель, ними розпоряджатиметься селищна рада», – зазначив очільник громади.

За словами Сергія Карпука, землю в оренду ТОВ «УБК Агрокрай» надали на 10 років або до моменту витребування паїв. Тобто як тільки люди оформлять право власності, договір оренди із Шацькою селищною радою в реєстрі речових прав буде розірваний автоматично, і орендар укладатиме його безпосередньо з власником.

«Ваші державні акти чинні, тому землю в вас ніхто не забере. Всі невитребувані частки паїв обліковуються, за їх використанням ведеться постійний контроль», – наголосив селищний голова.

Щоб прискорити процес приватизації, мешканці села Грабове повинні виготовити обмінні файли, які включають дані стосовно меж земельної ділянки, площу, призначення, право на набуття цієї земельної ділянки, дані про власника землі, про виконавця робіт із землеустрою та ін. – з метою їх внесення до бази даних Державного земельного кадастру. Для цього їм потрібно звернутися до проєктних організацій та скористатися їхніми послугами.

Селищний голова зазначив, що якщо до 1 січня 2025 року люди не оформлять відповідне право власності, вважатиметься, що вони відмовилися від одержання земельної ділянки. Тому зволікати не варто.

Щоб усунути всі негативні моменти та непорозуміння, пов'язані з орендою, місцевих жителів запрошують в адмінприміщення села Грабове для отримання консультацій та обговорення з представниками селищної ради та фірмою-орендарем ситуації по кожному земельному паю.

Жителі села при нагоді поцікавилися в селищного голови долею місцевого ФАПу. За його словами, з наступного року НСЗУ не буде фінансувати ФАПи, а лише амбулаторії ЗПСМ та пункти здоров’я.

«На території громади функціонуватимуть 10 пунктів здоров’я та 3 амбулаторії, які фінансуватимуться з місцевого бюджету. Грабове є в цьому переліку», – заспокоїв селян Сергій Карпук.

Місцевих жителів турбували також питання вуличного освітлення, ремонту доріг, стану сміттєзвалища, видачі довідок, призначення старости округу та інші. На всі вони отримали ґрунтовні відповіді.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити