На Волині почали встановлювати покращені конструкції безпечних гнізд для лелек. Вже 14 рік поспіль працівники «Волиньобленерго» замінюють старі буслячі гнізда на штучні.
Нову конструкцію розробили цієї весни, розповів «Суспільному» майстер Торчинської дільниці обленерго Микола Глова.
Зі слів майстра, вартість штучних гнізд – 1 500 гривень. Конструкція має рівнішу площадку та зроблена більш акуратно. Каже: попередні штучні гнізда були глибокі, і птахи інколи відмовлялися від таких гнізд.
Металеві конструкції під гніздами вбережуть птахів від травматизму та убезпечать мережі від пошкоджень, зазначив електромонтер Дмитро Ходун. Із його слів, старі гнізда, які важать до 100 кілограм, попередньо розбирають, аби вапно не псувало ізоляції та не було замикань і обриву проводів.
Перед монтажем нової конструкції електрики знеструмлюють лінії електропередач. Конструкцію фіксують на електроопору, вимощують сухими гілками та соломою. Це роблять для того, щоб вберегти птахів від падіння на електромережі, каже інженер Олег Гончарук.
Ідея створення штучних гнізд виникла у 2007 році. Як розповів головний інженер-енергетик Олег Гончарук, такий досвід переймали в Польщі, після чого вирішили разом із орнітологами встановлювати платформи під гнізда на Волині.
Торік з осені до весни на Волині встановили 320 металевих конструкцій, цього року планують встановити таку ж кількість, каже інженер Олег Гончарук. Уже встановили 80 конструкцій.
Зазвичай після зими лелеки повертаються в Україну в середині березня, говорить зоологиня Катерина Сухомлін. Лелеки експлуатують гнізда доволі тривалий період і повертаються, як правило, в те ж гніздо. Щороку, коли птахи повертаються, то добудовують гніздо, яке стає буває доволі важким.
Якщо гніздо було пошкоджене, то птахи обирають високе місце: розвилка дерев чи плоска ділянка, часто – лінії електропередач, зазначила зоологиня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині через камеру показали життя звірів у лісі (ФОТО, ВІДЕО)