image
 |  14 1 Грудня 2022 | 21:11

На Волині СБУ "накрила" ще один канал нелегального виїзду "ухилянтів" за кордон

СБУ заблокувала ще шість каналів нелегального виїзду до ЄС українських громадян призовного віку. У результаті спецоперацій у Києві, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській та Дніпропетровській областях затримано понад 10 організаторів нелегальних трафіків.

Про це повідомляє пресслужба відомства.

У середньому вартість квитка становила від 2 до 6 тис. дол., залежно від регіону проживання і терміновості виїзду. Втім завдяки своєчасному реагуванню СБУ вдалося запобігти незаконному переправленню за кордон більше сотні осіб.

Так, у Києві: блоковано діяльність злочинного угруповання, яке займалося організацією каналів нелегальної міграції.

За гроші вони оформляли своїх клієнтів як представників волонтерських організацій, які нібито займаються транспортуванням гуманітарної допомоги.

У Волинській області співробітники Служби безпеки ліквідували ще одну схему втечі ухилянтів за кордон. До її організації причетний прикордонник і представник комерційної структури.

Вони «працевлаштовували» потенційних призовників до компанії-перевізника і вносили відповідні дані до системи «Шлях».

Таким чином вони намагалися незаконно переправити через держкордон до 20 осіб.

Обох фігурантів затримано на передачі чергової суми хабаря за послугу у розмірі 6 тис. дол. Наразі їм вже повідомлено про підозру.

Крім цього, у регіоні затримано трьох місцевих жителів, які пропонували потенційним призовникам виїхати до ЄС на підставі фіктивних документів про навчання в іноземних вишах, свідоцтв про народження дітей, а також медичних довідок.

На Житомирщині викрито двох підприємців, які через Телеграм-канал пропонували громадянам виїхати за кордон «за станом здоров’я».

Для цього ділки самостійно виготовляли липові документи про непридатність до військової служби. До кожного замовлення фігуранти підходили індивідуально – довідки виготовляли з урахуванням регіону проживання клієнта.

В Івано-Франківській області нейтралізовано ще один канал нелегальної міграції. Організувала його керівниця візового центру спільно із директором фірми-підрядника, яка має ліцензію на міжнародні перевезення.

Встановлено, що ділки оформляли «клієнтам» фіктивне працевлаштування до компанії. Після цього персональні відомості вносили до бази даних «Шлях», що давало їм можливість перетинати кордон під виглядом водіїв.

У Дніпропетровській області затримано мешканця регіону, який організував трафік через використання підроблених висновків медико-соціальних експертних комісій.

Серед документів, які найчастіше виготовляли, були пенсійні посвідчення та довідки про інвалідність.

Наразі тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушень і притягнення винних до відповідальності. Кримінальні провадження відкрито за:

- ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України);

- ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів);

- ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Заходи із викриття правопорушень проводили співробітники Головного управління з протидії системним загрозам управлінню державою Служби безпеки, підрозділів СБУ м. Києва та Київської області, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської та Івано-Франківської областей спільно з Держприкордонслужбою, Національною поліцією за процесуального керівництва органів прокуратури.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Серед захисників, яких визволили з полону - двоє волинян

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити