image
11 Лютого 2019 | 10:58

На Волині селяни вирішили перейти до ПЦУ: священик порівняв їх із Юдою

Попри те, що у Кульчині Ківерцівського району на Волині громада підтримала перехід храму у підорядкування ПЦУ, настоятель Олександр Шмигаль відмовився віддавати ключі, назвавши проведення даних зборів незаконними. У присутності свідків храм опечатали працівники поліції.

Про це повідомляє Район.Ківерці. 

Нагадаємо, 10 лютого понад дві сотні жителів села Кульчин підтримали приєднання Свято-Георгієвського храму до Православної церкви України. 

Настоятель храму отець Олександр Шмигаль, якого підтримувало трохи більше десяти однодумців, виступив категорично проти такого рішення. 

«Цього разу на службі були люди, які за вісім років жодного разу не зайшли до храму, які не є кульчинцями і вони вважають себе релігійною громадою», – заявив настоятель храму отець Олександр. 

Окремі особи з боку УПЦ МП намагалися всіляко спровокувати конфлікт між кульчинцями. Депутат Жидичинської сільської ради Тарас Висоцький закликав людей не піддаватися на провокації. 

«Не ведемося на провокації. Частину цих людей ми бачимо вперше. Цей храм було побудовано кульчинською громадою», – звернувся Тарас Висоцький. 

Під час опечатування святині до громади звернувся благочинний Ківерцівської округи Олександр Кондратюк, який порівняв охочих приєднатися до ПЦУ з Юдою. 

«Дуже шкода, що ви покрали пам'ять людей, які стояли за цей храм, людей, які у 90-х роках не дали захопити цей храм богоборцям-розкольникам. Дуже шкода, що уподібнюєтеся ви зраді Юди», – звернувся до присутніх протоієрей Олександр Кондратюк. 

На запитання депутата Висоцького: «З ким воює Україна?», протоієрей відповів: «Україна воює сама з собою». 

11 лютого представники громади планують їхати до иитрополита Луцького і Волинського Михаїла, який документально засвідчить передачу храму до Православної церкви України. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Успішне опитування: ще одна громада на Волині перейшла до ПЦУ

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити