Упродовж трьох днів, подорожуючи малою батьківщиною, школярі здолали пішки близько сорока кілометрів, пройшли маршрутом від села Гута-Боровенська до одного з найвіддаленіших і найменш заселених сіл громади – Стобихви, загалом побувавши у восьми населених пунктах.
Про це пише газета Полісся.
Із кожного діти взяли для себе на згадку якусь історію. У селі Боровне, наприклад, вони дізналися, як сьогодні тут продовжують займатися промислом, відомим не одне століття, — добувають білу глину. Тим часом в Оленине спробували на смак води із джерела Святе. А, завітавши в шкільний музей у Гуті-Боровенській, послухали змістовну розповідь про це село.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Замах на «острів розуму»: на Волині хочуть знищити Музей Липинського?
На шляху мандрівникам траплялися ліси і річки, доводилося минати круті підйоми та спуски. Веселою розвагою для них стало катання на возі. Ще довго буде в пам’яті смак приготованих на вогні страв. Побували гуртківці станції юних туристів разом із її директором Іваном Тищуком і керівником гуртка “Пішохідний туризм” Василем Трофимчуком також на двох військових кладовищах періоду Першої світової війни, де знайшли вічний спочинок учасники цього збройного конфлікту – солдати німецької армії. Перше розташоване в урочищі Лівні між селами Гута-Боровенська та Оленине, друге — у лісовому масиві поблизу села Піщане.