За лічені дні липня на водоймах Волині втопилися троє людей. Два випадки у Володимирському і один - у Ковельському районі. Від початку купального сезону рятувальники нараховують вже 6 потопельників.
Про це пише ВСН.
Причини трагедій, кажуть рятувальники, різні: погіршення самопочуття людини (серцевий напад, судоми тощо), стан алкогольного сп'яніння та купання в непридатних для цього місцях. До таких належать водойми, що не мають чітких меж, необладнані спеціальними табличками, неочищені та, головне, без рятувального поста.
«На Волині є 15 місць, які органи місцевої влади визначили для купання, кожне з яких облаштоване рятувальним постом, а межі пляжу - відповідними табличками. Цей перелік є на нашому офіційному сайті. У Луцьку - це Теремнівський ставок та центральний пляж річки Стир. В необлаштованих місцях для купання надати допомогу людині, яка тоне, практично неможливо» - розповів керівник прес-центру Головного управління ДСНС України у Волинській області Володимир Нестеров
Рятувальники озвучили сумні статистичні дані: в минуломі році 48 людей загинули у воді на Волині. В більшості випадків потопельники - чоловіки від 30 до 45 років.
Віктор Лащук працює рятувальником другий рік. Він розповідає: випадки, коли потрібно рятувати відпочивальників на облаштованих для купання водоймах - поодинокі, але вони є.
«Буває, що людині під час купання стає погано, ми це помічаємо і оперативно дістаємо з води. Якщо потрібно - надаємо домедичну допомогу. В більшості випадків не доводиться викликати швидку допомогу», - каже він.
Рредставники Луцького районного управління ДСНС України у Волинській області поспілкувалися із відпочивальниками, яких немало на пляжі Теремнівського ставка. Інспектори нагадали людям правила безпеки під час купання та роздали пам'ятки щодо допустимої поведінки на водних об'єктах.
«Дуже небезпечно запливати за буйки, адже дно там необстежене. Важливо також слідкувати один за одним, аби в потрібний момент покликати на допомогу», - зауважив Владислав Самойленко, провідний інспектор Луцького районного управління ДСНС України у Волинській області.
Аби вберегти своє життя та не поповнити сумну статистику, пам'ятайте про правила безпеки на воді:
- Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути тільки у спеціально відведених місцевими органами виконавчої влади та обладнаних для цього місцях.
- Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
- Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при швидкості вітру до 10м/с, температурі води — не нижче +18° С, повітря — не нижче +24° С.
- Після прийняття їжі купатися рекомендовано не раніше, ніж через 1,5-2 години.
- Заходити у воду необхідно повільно, дозволяючи тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
- У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
- Після купання не рекомендується приймати сонячні ванни, краще відпочити в тіні.
- Не рекомендується купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
- Перед тим, як стрибати у воду, переконайтесь в безпеці дна і достатній глибині водоймища.
- Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно.
- Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не перевтомлюйте себе, не беріть участі у великих запливах без дозволу лікаря і необхідних тренувань.