Важливу роль у забезпеченні безпеки руху відіграє не тільки підтримка доріг у відповідному якісному стані, а й дорожня розмітка.
Про це пише Служба автомобільних доріг у Волинській області.
Дорожня розмітка – це не просто маркування, вона несе в собі певну інформацію, яка дозволяє водієві рухатися з повною упевненістю, що він не створить аварійної ситуації.
Задля підвищення рівня безпеки руху на автошляхах державного значення, якими опікуємось – міжнародних, національних, регіональних та територіальних, цьогоріч нанесено близько 210 км горизонтальної дорожньої розмітки, поновлено «зебру» на 193 пішохідних переходах.
Чи якісно виконані підрядниками такі роботи перевірили не лише інженери замовника – Служби автомобільних доріг у Волинській області, а й державного підприємства «Дорожній науково-технічний центр» (ДП «Дорцентр»).
До найбільш важливих і суттєвих параметрів, що визначають ефективність дорожньої розмітки, відносяться:
▪️забезпечення її видимості в будь-який час доби в різних кліматичних умовах експлуатації;
▪️термін служби розмітки;
▪️відповідність призначенню;
▪️якість матеріалів, що застосовуються.
Існує чимало відповідних засобів контролю – металеві лінійки та вимірювальні рулетки, курвиметри, мобільні рефлектометри та інші.
На волинських дорогах визначали висоту виступу горизонтальної дорожньої розмітки над дорожнім покриттям, ширину та довжину ліній, а також перевірили видимість розмітки, зокрема в темну пору доби.
На фото – здійснення контролю якості дорожньої розмітки на автошляхах М-19 та Н-22.