image
14 Січня 2022 | 14:35

На Волинській митниці викрили порушення митних правил на 300 мільйонів

Завдяки співпраці Волинської митниці з іноземними колегами викрили трьох суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які під виглядом скловолокнистої сітки імпортували дорожчий товар з Європи. Сукупна вартість незаконно переміщеного товару становить понад 300 млн гривень.

Про це інформує Державна митна служба України.

У 2019 році три українські компанії уклали контракти з іноземними партнерами про купівлю-продаж будівельних матеріалів. Ввозили їх через пункт пропуску «Ягодин» окремими поставками як скловолокнисту сітку.

Щодо діяльності згаданих компаній було ініційовано запити до іноземних держав стосовно надання адміністративної допомоги у проведенні перевірки. Департамент боротьби з контрабандою та порушеннями митних правил Держмитслужби забезпечив отримання ℹінформації від митних органів 12 країн: Греції, Фінляндії, Румунії, Данії, Угорщини, Швеції, Чехії, Іспанії, Литви, Болгарії, Австрії та Польщі.

Документально підтверджено, що всі три компанії подавали українським митникам неправдиві відомості про ввезений товар. Під виглядом будівельних матеріалів на митну територію України завозили спортивне взуття, одяг, комп'ютерне обладнання, телефони.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Син волинського депутата, якого спіймали на вимаганні хабарів, хотів отримати службову квартиру

В діях суб'єктів ЗЕД встановили порушення митних правил, зокрема, переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю шляхом подання митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві відомості. За інформацією від митних органів, вартість незадекларованих товарів складає для першого підприємства майже 59 млн гривень, для другого – понад 85 млн гривень, для третього – понад 158 млн гривень.

 Митницею складено протоколи про порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, що передбачає накладення штрафу в розмірі сто відсотків вартості товару та його конфіскацію. Протоколи про порушення митних правил волинські митники після завершення провадження скерують до суду.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Head html

Вас також може зацікавити