image
14 Березня 2018 | 16:35

Нацбанк презентував нові монети номіналом 1, 2, 5 та 10 гривень

Ці монети згодом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу


Сьогодні Національний банк України відповідно до політики оптимізації готівкового обігу України презентував нові обігові монети номінальною вартістю 1, 2, 5 та 10 грн.
Згідно з повідомленням Нацбанку, ці монети  згодом замінять банкноти відповідних номіналів, що зараз перебувають в обігу. Вилучати з обігу банкноти номіналом 1, 2, 5 та 10 грн Національний банк не буде, але припинить їх друкувати.Фото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУ

Уводитись в обіг нові монети будуть поетапно: перший етап – 27 квітня 2018 року будуть введені в обіг монети номінальною вартістю 1 і 2 грн; другий етап відбудеться пізніше, монети номінальною вартістю 5 і 10 грн вводитимуться в обіг у 2019–2020 роках.
«Українці зможуть розраховуватися одночасно і новими монетами, і банкнотами відповідних номіналів необмежений період часу – доки монети поступово не замістять банкноти в обігу. Тобто паперові гроші номіналом 1, 2, 5 і 10 грн будуть в обігу паралельно з металевими, до останньої паперової гривні», – зазначає регулятор.
Як писав Mind, 12 березня Нацбанк анонсував ввід в обіг монет номіналом 1, 2, 5 та 10 грн.


Фото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУФото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУФото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУ


Фото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУ
Фото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУФото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУФото: Юлія Березовська\Прес-центр НБУ

Вас також може зацікавити