Про це 21 січня 2018 року повідомляє сайт «ITECHUA».
Так її називає автор статті на сторінках видання.
ТОС-1 часто називають важким вогнеметом, це сама смертоносна зброя в арсеналі Путіна. Новий, модифікований варіант системи - ТОС-2 - базуватиметься на платформі російського танка Т-14 «армата», - вказує він.
На думку автора статті, особливості ТОС-1 і ТОС-2 полягають в тому, що на платформі танка встановлюється реактивна система залпового вогню з 30 труб, але ракети оснащені не звичайними боєголовками, а термобаричними. За аналогічним принципом працюють також найпотужніші в світі бомби - американська «Мати всіх бомб» і російський «Батько всіх бомб».
Ефект від ракет ТОС аналогічний ефекту аерозольної бомби з тією лише різницею, що в ціль потрапляє безліч боєголовок, які створюють в повітрі вибухову плівку, яка повинна точно запалати. В результаті утворюється величезна вогняна куля, яка викликає дуже сильну вибухову хвилю. За першої вибуховою хвилею моментально утворюється вакуум.
В полум'ї згоряє все живе, і додатково до цього за межами зони полум'я жертви отримують внутрішні і часто невидимі поранення, розрив барабанних перетинок і внутрішніх органів, - наводить видання витяги з аналізу американського Центрального бюро розслідувань (ЦРУ) перших випадків застосування цієї російської зброї в Чечні.
У зоні вогненної кулі сховатися від впливу ТОС неможливо ні в бункерах, ні в бомбосховищах. Системи ТОС-1 «Буратіно» застосовувалися під час війни в Афганістані в 1980-х роках, а також у Другій чеченській війні.
У Сирії дислоковано невідома кількість ТОС-1А «Сонцепек», модернізованої версії «Буратіно». Там вони використовуються в тому числі для забезпечення охорони російської військової бази на території аеродрому «Хмеймім» в сирійській провінції Латакія.
Як пише Stern, поставки ТОС-1 в Сирію пояснюються тим, що її вибухова хвиля здатна руйнувати системи глибоких окопів, тунелі і бункери. Також нею можна зачищати мінні поля. Один залп ТОС піддає первинному руйнівному впливу територію площею 200 × 400 м.
Такі системи виробляє тільки Росія, проте вони неодноразово поставлялися за кордон, зазначає видання. Нова модифікація, за його даними, повинна вирішити два завдання.
У ТОС-2 буде збільшений радіус дії ракет, в результаті чого сам танк не зможуть знищити ворожі протитанкові системи.
Друга зміна торкнеться шасі. У ТОС-1 використовуються старі шасі основного радянського бойового танка Т-72. У Росії залишається ще достатня кількість цих бронемашин, і їх доопрацювання обходиться недорого, пише німецьке видання. Нові системи ТОС-2 будуть, в свою чергу, встановлюватися на нових шасі. Ймовірно, це буде ТОС з ланцюговим приводом, який встановлюється на дорогий платформі «армати», як майже всі нові важкі російські танкові системи, передбачає Stern.