image
 |  0 18 Січня 2020 | 13:19

Назвали випадки, коли працівника не можна звільняти

Бізнес скаржиться, що офіційно взяти на роботу працівника - все одно, що усиновити його. Звільнити за ініціативою роботодавця людину складно, розповіла Gazeta.ua Юлія Дрожжина з експертно-аналітичного центру "Хедхантер Україна".

За словами економіста Олександра Охріменка, людину не можна звільнити, якщо та на лікарняному.

"Класика жанру. Роботодавець через об'єктивні причини вирішує звільнити працівника, а він купує липовий лікарняний і через суд поновлюється на посаді. Це можна зробити навіть через рік після того, як пішов з роботи", - каже економіст.

Додає, що проблеми існують з декретними робочими місцями.

"У нас за законом за жінкою, яка йде у декретну відпустку, треба зберігати робоче місце. На практиці це працює у державній службі. З приватними компаніями складніше. За 3 роки вони можуть кілька разів закритися. Бувають випадки, коли повернути людину після декрету на ту ж посаду не можливо. Щоб уникнути проблем, інколи роботодавці просять вагітних звільнитися за власним бажанням. У законодавстві необхідно прописати, що робоче місце за жінкою не зберігається. Однак, якщо через 3 роки підприємство і посада будуть існувати, то такий працівник має пріоритетне право на роботу", - наголошує Охріменко.

Гарною ініціативою Юлія Дрожжина називає пропозицію влади запровадити тестування працівників на відповідність займаній посаді. Водночас треба чітко прописати, як часто відбуватиметься атестація та хто контролюватиме її результати.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити