image
 |  20 15 Травня 2022 | 13:53

Неподалік від Луцька розводять перепілок, які несуть голубі яйця (ВІДЕО)

Голосні та проворні. Волинянка розводить вдома найрізноманітніших перепілок. Займається цією справою вже третій рік і за цей час добре вивчила їхні особливості. Птахи цікаві, а головне – швидко ростуть і часто несуться.

Про це повідомили у сюжеті 12 каналу

Обійстя Лесі Лаущенко можна розпізнати за звуком. Адже перепілки, яких в неї ой як багато, тихими бувають дуже рідко. Вирощує їх жінка третій рік і за цей час встигла зрозуміти їхні особливості. Показує нам різні породи, наприклад техаський бройлер.

«Це одна з найпопулярніших зараз перепілок. Для розведення, для дому люди тримають. Вона швидко росте, більша за розміром», – розповідає Леся Лаущенко.

У середньому доросла перепілка важить 230-350 грамів. Відповідно, у техаських бройлерів більші і яйця – грамів 16-17. До слова, ці птахи несуться частіше, ніж кури. Одна перепілка в день знесе одне яйце. Щовечора Леся збирає близько п’ятисот. Добре несуться представники породи золотистий фенікс.

Одні з найпопулярніших нині перепілок – котурнікси – маленькі і дуже рухливі.

«Вони бувають різного окрасу – від світлого до темного. І несуть голубі яєчка. Сама пташечка маленька, а яєчко – ексклюзив», – демонструє господиня.

Поціновувачі яєць перепілок кажуть, що блакитні солодші та корисніші. Тому частенько п’ють їх вранці. Також люди використовують їх для лікування і догляду за шкірою.

«Оскільки перепілка закрита, то вона не хворіє на сальмонельоз. І ще тому не хворіє, що в неї вища температура тіла. Щодо курячих яєць, то треба стежити, щоб вони були чисті, нічим не заражені – адже на вулиці різні мікроби», – пояснює Леся Лаущенко.

Комфортна температура для перепілок – 18 градусів. Тоді вони й краще несуться. Випускати птицю надвір не слід, адже вона може вже не повернутися. Перепілки літають дуже швидко і низько над землею.

«Вони просто полетять шукати собі іншу дому», – стверджує власниця ферми.

Як і курчата, виживають не всі перепілки. Але якщо їм забезпечити хороший догляд, то усі будуть здоровими. Це освітлення, суха поверхня і достатньо харчів. Траву, комах чи іншу їжу з вулиці перепілкам не дають, щоб уникнути хвороб. Годувати краще спеціальними кормом, тоді вони і ростуть швидко, і почувають себе добре.

«Це є натуральний корм на основі пшениці, кукурудзи, сої. Він ужезбалансований, підібраний для птиці, щоб вона могла нести якісне яйце, щоб воно мало всі мікроелементи і поживні речовини», – розповідає жінка.

Перепілки ростуть швидше, ніж кури. Заклавши яйця в інкубатор, через 17 днів можна чекати на пташенят. Ще сорок днів – і вони починають нестися і вважаються дорослими. Птицю жінка вирощує переважко для того, щоб мати вдома свіже м’ясо. Плюс у тому, що перепілка невеличка і її легко та швидко приготувати.

Одне яйце перепілки нині цінять у 1,20-3 грн. А купити маленьке перепеленя можна за 12 гривень. Курчата ж нині зросли у ціні і стартують від 30-ти. Вирощувати перепілок пані Лесі планує й надалі. Це її віддушина й заняття, яке дозволяє відволіктися і отримати задоволення, попри те, що це завдає і клопоту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Забудовники відкрили продажі квартир: як змінилися ціни на Волині

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити