В Україні 92% громадян економлять на своїх витратах. Тільки 3% станом на січень 2019-го не шкодують грошей на покупки та послуги. У 2014-му таких було 18%.
На одязі та взутті економлять найбільше людей - 51% українців. 46% заощаджують на відпочинку, 41% - на продуктах, 37% - на комунальних витратах, а 33% - на лікуванні, свідчать результати дослідження Research&Branding Group.
Ще 18% економлять на транспорті, 17% - на зв'язку та 12% - на освіті.
"За 5 років, коли компанія почала відповідне дослідження, по усіх категоріях витрат без винятку українці почали економити. Порівняно з березнем 2014-го тих, хто почав заощаджувати на їжі стало більше на 4%, на освіті – на 5%, на зв'язку – на 7%, на проїзді – на 8%, лікуванні, одязі та взутті – на 13%, відпочинку і відпустці – на 21% і на комунальних витратах – на 22%. Починаючи з 2014-го найбільше заощаджувати українці почали на транспорті, комуналці та відпустках", - написав у Facebook директор асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не відразу і не всім: як даватимуть надбавку до пенсії
За його словами, одна із причин зростання боргів за комуналку - економія українців на комунальних витратах.
"Сьогодні до бідних відносяться навіть ті, хто нещодавно був середнім класом. Їм не потрібна зовнішня допомога. Потрібно створити умови ведення бізнесу. Дрібного, малого, але власного бізнесу, який буде годувати їх сім'ї та створювати добре оплачувані робочі місця", - пояснює Дорошенко.