Про це 06 квітня 2018 року повідомляє сайт «ПАТ НСТУ ВРД».
Йдеться про масовий порятунок жителями Заходу України голодуючих зі Сходу, Півдня, центру держави та прилеглих територій Росії у 1946-1947 роках.
Ці події у радянський час ретельно замовчувалися. На жаль, не набувають вони державної ваги і нині. Хоча для молодих поколінь можуть слугувати образом великого горя і водночас невичерпної допомоги.
Героями цього фільму у двох частинах стали люди, які пережили сумне лихоліття, а також ті, хто відстоював свою землю на Сході України у наші дні. Серед них, Микола Мисенко з Полтавщини, Людмила Гережун, родина якої – з Кіровоградщини, Ганна Вознюк із Запоріжжя, Валентин Добрянський з Одеської області, Валерій Маренич, родом із Кривого Рогу, й багато інших.
Письменник Андрій Бондарчук, внук якого Андрій Млинарський, брав участь у бойових діях на Донбасі, підсумовує:
Забуваючи минуле, ми провокуємо те, що воно може повторитися. Адже Голодомор 1946-47 років, як і війну на Сході, московська влада запланувала з однією метою – упокорити український дух.
На основі підрахунків демографів у цей голодний час загинуло від 500 тисяч до мільйона українців. Лихо у масштабах Голодомору 1933-34 років не повторилося лише тому, що допомогли західняки.
Так само й нині. Українці стали гуртом на захист України. Ворог безсилий проти їх єдності!
У фільмі знялися актори, використані підняті з архівів цікаві матеріали, звучить музика народного артиста України Валерія Маренича, є й інші знахідки.
Фільм стане лакмусом для глядачів: чи це просто історія зі старої шухляди або ж минуле, про яке ми маємо пам’ятати якнайглибше.