У Луцьку в будівлі колишнього монастиря святої Бригіти тривають археологічні розвідки, - розповів Суспільному науковець Державного історико-культурного заповідника Віктор Баюк.
«Суспільне» побувало на місці розкопок і поспілкувалося з науковцями та учасниками досліджень.
«Відкриття таємниць підземелля монастиря розпочалися з невеликого провалля у підлозі», - розповів краєзнавець Сергій Годлевський.
Нині розчистили майже 15 квадратних метрів.
«Для нас це цінне тим, що нам не прийшлось нічого пробивати, руйнувати, ми просто почали заглиблюватися», - каже дослідник.
В розчищеному проломі археологи знайшли і розчистили прохід. Це виявився спуск до річки Стир. Дослідники кажуть, монастир та його стіни виконували оборонну функцію. А прохід до річки використовували на випадок військової облоги.
Серед ґрунту та сміття, яким було завалене підземелля, знайшли археологічний матеріал: вироби з металу і глини, фрагменти скла. Найдавніша знахідка датується XV століттям.
Знайдені цвях, завіса, ложка, кахлі та скло реставруватимуть та досліджуватимуть, каже Віктор Баюк.
Монастир Святої Бригіти – пам’ятка архітектури національного значення XVII століття. Цегла з підземелля відповідає часу будівництва монастиря. Простір і раніше невідомі ходи під підлогою, які нині досліджують науковці, виконували одразу кілька функцій: оборонну, господарську також їх використовували як кладовище для жителів монастиря.
Археологічні розвідки у монастирі святої Бригіти проводять працівники історико-культурного заповідника у Луцьку, розповів Віктор Баюк. За їх результатами визначать, чи проводитимуться пізніше повноцінні дослідження, сказав археолог.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Волинянам порадили рекреаційні зони краю, які варто відвідати (ФОТО)