image
11 Липня 2018 | 13:55

Оператор ГТС штучно створив мільйонні борги «Волиньгазу»

Оператор ГТС штучно збільшив заборгованість за природний газ для виробничо-технологічних потреб. «Укртрансгаз» -  неправомірно застосувавдо компанії коефіцієнт компенсації обчислення обсягів відібраного ресурсу. Сума сумнівно нарахованого боргу станом на 01.06.2018 року становить 74,8 млн. грн.


Про це «ВолиньUA» повідомляє прес-служба ПАТ «Волиньгаз».

Компанія «Укртрансгаз» неправомірно здіснила нарахування з застосуванням коефіцієнту 1,2 замість 1. Це пряме порушення умов договору на транспортування газу, укладеного між Оператором ГТС та ПАТ «Волиньгаз». Відповідно до його умов, до небалансу, що виник у межах 5% від обсягу газу, відібраного з газотранспртної системи не повинен застосовуватися підвищуючий коефіцієнт.


Наприклад, у квітні до ГРС ПАТ «Волиньгаз» надійшло 19,235 млн.куб.м природного газу. Фактичний обсяг ВТВ становить 0,866 млн. кубометрів, що становить менше, ніж 5% від обсягу газу,  відібраного з газотранспортної системи. Однак, «Укртрансгаз» неправомірно застосував коефіцієнт для обчислення обсягів компенсації.«Ми вважаємо такі дії Оператора ГТС, а також проведений ними перерахунок у травні минулого року за попередній період, нічим іншим, як довільним тлумачення норм чинного законодавства, зокрема Кодексів газотранспортних та газорозподільних систем, - говорить комерційний директор ПАТ «Волиньгаз»  Андрій Карпомиз. - Таку ж позицію підтримує й державний регулятор НКРЕКП, який надав письмові роз’яснення щодо ситуації, що виникла між учасниками ринку. Ми сподіваємося, що остаточну крапку в цій ситуації поставить суд, який має прийняти до уваги всі обставини справи».Регулятор наголосив на тому, що таке коригування Оператором ГТС коефіцієнта компенсації в сторону збільшення не відповідає чинному законодавству і може розглядатися як порушення Закону України «Про ринок природного газу».


ПАТ «Волиньгаз» неодноразово звертався до Оператора ГТС та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг  з проханням роз’яснити ситуацію, що виникла. Станом на червень поточного року компанія отримала два листи-роз’яснення від державного регулятора НКРЕКП, які свідчать про незаконність дій Оператора ГТС.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У водоймах Волині виявили кишкову паличку – купатись заборонено!

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити