Нещодавно у Центрі фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» у Володимирі відкрили оновлений спортивний зал з новим сучасним обладнанням. Тепер жителі зможуть займатися спортом у покращених умовах на якісних нових тренажерах, а ветерани – безкоштовно відновлювати здоров’я. Це є частиною зусиль громади у її пріоритетного напрямку розвитку – створити комфортні умови ветеранам для повернення до цивільного життя.
Про це пише Децентралізація.
Серед відвідувачів – Валерій Костюк, ветеран, який має першу групу інвалідності. У лютому 2022 року, коли Росія напала на Україну, а його рідні ховалися у сховищі від ракет, Валерій не зміг стояти осторонь і пішов добровольцем захищати країну. Під Авдіївкою отримав важкі поранення кінцівок, тазу та внутрішніх органів.
Валерій переніс понад 20 операцій та проходив реабілітацію в різних містах України. І хоча лікарі не були впевнені, що він зможе знову ходити, нині чоловік уже пересувається з паличкою і мріє одного дня почати повноцінно ходити.
«Пів року тому я вже почав потроху ходити, займався з фізіотерапевтом. У лікарні мені склали програму, щоб я потроху відновлював ногу і міг на неї повністю ставати», – говорить Валерій.
Чоловік займається у спортзалі кілька разів на тиждень під супроводом інструктора з реабілітації. Загалом у спортивний зал щороку ходить близько тисячі відвідувачів, з них – 40 ветеранів та представників інших інклюзивних груп.
«Ми підбирали ряд тренажерів, щоб можна було пропрацювати усі м'язи тіла з різним навантаженням, яке регулюється від 5 до понад 100 кілограмів. На цих тренажерах можна ізолювати, наприклад, згинання або розгинання травмованої ноги чи руки, щоб відновлювати їхню рухову активність. Крім того, це і соціальна інтеграція, адже у зал ходить багато молоді, з якими ветерани активно спілкуються», - розповідає Роман Горошкевич, директор Центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».
«Лікарі казали, що ймовірність того, що я буду ходити – 50 на 50, але завдяки таким закладам і людям, які хочуть допомогти, вже скоро ви побачите мене без палички!», – впевнено додає Валерій.
У Володимирі розташовано кілька військових формувань, тож все більше захисників повертаються у громаду. Тому якісна ветеранська політика є стратегічним пріоритетом місцевої влади.
Також навесні у Володимирі розпочав роботу ветеранський простір «Ветеран Хаб». Тут військові та члени їхніх родин отримують психологічну допомогу та практичні консультації щодо оформлення документів.
«Мене приємно дивує, як відчутно змінюється ставлення до поранених військових: у тих установах, які я останнім часом відвідував, до тебе звертаються з повагою та лояльністю. Дуже радію, що у місті з’явився «Ветеран Хаб», де не лише допомагають ветеранам, а ще й об’єднуються однодумці. Важливою ініціативою стала акція «Кава для пораненого», коли ми з волонтерами і небайдужими жителями відвідуємо поранених у лікарні, частуючи їх кавою, смаколиками та приносимо адаптивний одяг та милиці. Така увага та спілкування – це надзвичайно важливо під час реабілітації і поверненні ветеранів до цивільного життя,- підсумовує ветеран Валерій Костюк.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Володимирі проводять безоплатні психологічні консультації для військових і їхніх родин