Експертами Київського науково-дослідного інституту судових експертиз встановлено серйозні забруднення води в регіонах на півдні України після руйнації Каховської ГЕС.
Як повідомив в ексклюзивному коментарі УНН директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Олександр Рувін, виявлені шкідливі хімічні речовини, зокрема токсини, пестициди, важкі метали та інші небезпечні сполуки.
«Один із напрямів, що потребує максимальної залученості експертів, – дослідження водних ресурсів України. Після руйнування російськими військовими Каховської ГЕС експерти провели дослідження якості проб води з річок, озер та джерел найбільш постраждалих регіонів. Результати дослідження виявили високий рівень забруднення води шкідливими хімічними речовинами, включаючи токсичні речовини, пестициди, важкі метали та інші небезпечні сполуки», - повідомив очільник КНДІСЕ.
За його словами, забруднена вода може призвести до серйозних наслідків для здоров'я людей та негативно вплинути на екосистему не лише півдня країни, але й Чорноморського басейну взагалі. Однак довести факти вчинення російськими військовими екологічних злочинів на території нашої держави наразі можливо лише в межах проведення судово-екологічної експертизи за фактом завдання шкоди довкіллю.
«Експерти Київського науково-дослідного інституту судових експертиз завдяки спеціальним знанням у сфері природокористування визначають порушені екологічні норми, визначають, хто винен у їх порушенні, та до яких наслідків призвело порушення, і яка матеріальна шкода спричинена тощо. Перелік досліджуваних питань у кожному конкретному кейсі визначається відповідно до особливостей провадження. Це події, пов’язані з порушенням екологічного законодавства, загибеллю людей чи заподіянням шкоди їх здоров’ю, нанесенням великих матеріальних збитків та інших тяжких наслідків», – пояснив Олександр Рувін.
Він підкреслив, що збройна агресія росії проти України спричинила масштабні знищення, пошкодження та забруднення природних об’єктів та екосистем.
«Обстріли, пожежі, військова техніка, ракети, боєприпаси, нафтопродукти, що отруюють ґрунт та водні ресурси, терористичні дії військових рф, викиди хімічних речовин через обстріли промислових підприємств та ризики радіаційних аварій – лише невеликий перелік загроз, які несе російська військова агресія для екології України та світу», - заявив очільник КНДІСЕ.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Волині відремонтували міст