image
 |  220 30 Вересня 2021 | 22:02

Пісня на ніч: Дмитро Гнатюк – Черемшина

Одна з найпопулярніших українських пісень-романсів, «Черемшина» була створена в далекому 1965 році поетом Миколою Юрійчуком та композитором Василем Михайлюком.

Милуючись пишним цвітінням кущів черемшини на берегах Черемоша, художній керівник районного будинку культури В.Михайлюк пригадав рядки вірша молодого поета

Знову буйно квітне черемшина, мов до шлюбу вбралася калина….

Чарівна мелодія виникла в уяві…

Вже наступного дня пісню «Черемшина» співав селищний хор с.Вашківці. Першими виконавцями її були сільські аматори, а велика прем’єра «Черемшини» відбулася в Києві під час концерту з нагоди святкування приєднання Буковини до складу УРСР у 1965 році.

Уперше прославив її видатний український співак Дмитро Гнатюк.

Вже незабаром «Черемшина» стала незмінною частиною репертуару кращих солістів: Софії Ротару, тріо «Срібна терція», Квітки Цісик (альбом «Два кольори»), Таїсії Повалій, Тіни Кароль, Олега Скрипки, Ярослава Євдокимова, Дмитра Яремчука та ін.

Залюбки співають її українською російські виконавці Тетяна Буланова, Олександр Малінін, Ірина Сказіна та багато інших співаків.

Більше ніж півстоліття «Черемшина» лунає всюди – починаючи з центральних теле- і радіоканалів і закінчуючи родинними застіллями та караоке, залишаючись однією з найвідоміших у світі та найулюбленіших українських авторських пісень.

У 1997 році перший український космонавт Леонід Каденюк брав запис улюбленої “Черемшини” із собою на орбіту, саме вона надихала його на працю і дарувала надію на щасливе повернення до рідної землі.

Приємних снів!

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити