image
18 Жовтня 2019 | 16:48

Показали, як «зникає» Світязь (ВІДЕО)

Зняли коротеньке відеопорівняння про те, як за 4 місяці змінилось озеро. Рівень води впав на 40 см, пляж стає схожий на пустелю. 

Відеоролик розмістили на YuoTube-каналі SvityazOrgUa.

"На мою думку, причини обміління Світязя наступні.

Причина перша: Скважини! Плантації лохин в сотні гектарів навколо шацьких озер. Міліти озеро почало кілька років тому, коли біля кордону з Білорусією відкрили плантації по вирощуванню лохини. За останні 3 роки таких плантацій побільшало, + на наступний рік буде ще одна.

  Один кущ лохини потребує 10 літрів води щодня. Прикинемо що всього є 1 млн кущів. Тобто в день потрібно 10 млн літрів води, для їх підливу. Таким чином за місяць з надр землі лише на лохини йде 300.000.000 літрів.

Звідки взяти таку кількість води якщо нема опадів і ставки призначені для поливу не наповнюютсья? - Правильно, зі скважин глибиною 30-40-60м.

Озеро Світязь живиться підземними водами і атмосферними опадами, тобто вода або з-під землі, або з неба.

Отже через те що з підземлі воду викачують і її там стає менше і братись їй там нізвідки, то вода з озера Світязь мусить текти вниз, для збереження рівня підземних вод. Чим більше людей будуть викачувати воду з-під землі, тим менше її буде в озері.

Причина друга: зменшення рівня атмосферних опадів

Причина третя: занедбані канали і шлюзи для регулювання рівня води між групою шацьких озер.

Доля озера залежить не тільки від природи, а й від нас. Підпишіть петицію на сайті президента України, кожен голос - важливий, може на законодавчому рівні буде врегульовано питання збереження Світязя і групи Шацьких озер", - йдеться у дописі під відео.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити