image
13 Лютого 2018 | 15:12

Польський уряд випустив інформаційні ролики про німецькі табори смерті (ВІДЕО)

У роликах, випущених польським урядом у межах кампанії German Death Camps, ідеться про відповідальність Німеччини за знищення євреїв у таборах смерті під час Другої світової війни, а також наведено свідчення ув'язненої Аушвіца, яка вижила, – 95-річної Аліни Домбровської.
Про це 13 лютого 2018 року повідомляє сайт «ГОРДОН».
Уряд Польщі почав інформаційну кампанію German Death Camps («Німецькі табори смерті»). Два ролики, у яких ідеться про відповідальність нацистської Німеччини за вбивства євреїв і поляків під час Другої світової війни, з'явилися на офіційному YouTube-каналі канцелярії прем'єр-міністра Польщі.
Спроба уникнути відповідальності за злочини, скоєні під час Другої світової війни, розмивання провини у напівправді, маніпуляціях і брехні є керівними принципами німецького мислення про минуле в наші дні. У підсумку ми часто чуємо, що концентраційні табори були польськими, – ідеться на сайті ініціативи German Death Camps.

Короткі ролики було опубліковано 5-го і 8 лютого. У першому 40-секундному відео 95-річна ув'язнена Аушвіца, Бухенвальда та інших таборів смерті Аліна Домбровська називає їх «німецькими від початку і до кінця».
Я бачила дітей, які йшли в газові камери. Я бачила дим, який піднімався з димарів. Це ніколи не має повторитися, – зазначила вона.

[embed]https://youtu.be/ThQTs3_m1fc[/embed]
У другому ролику йдеться, що Німеччина «змусила Польщу пережити пекло» і від терору постраждали як євреї, так і поляки.
Ми зробили багато, щоб урятувати євреїв. Як держава, як громадяни, як друзі, – ідеться у відео, яке переглянули понад 9 млн разів.

[embed]https://youtu.be/NrkQ20SjHoU[/embed]
26 січня польський Сейм проголосував за поправки до закону про Інститут національної пам'яті. У ніч на 1 лютого документ схвалив польський Сенат. 6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписав ініціативу і передав її в Конституційний суд, щоб той перевірив, чи вона не обмежує свободу слова і переконань.
Поправки передбачають кримінальне покарання за публічні звинувачення на адресу Польщі у злочинах, скоєних під час Голокосту, у пособництві нацистській Німеччині, військових злочинах або злочинах проти людяності. Заборонено використовувати словосполучення "польський табір смерті" під час опису концтаборів, що існували на території окупованої Німеччиною Польщі.
Також закон установлює кримінальну відповідальність за заперечення участі українських націоналістів і членів українських організацій, які співпрацювали з німецьким Третім рейхом, у злочинах проти поляків у 1925–1950 роках.
Будь-якого громадянина країни або іноземця, який порушує ці норми, буде засуджено до виплати штрафу або тюремного ув'язнення строком до трьох років. Виняток зроблено для художніх творів і наукових дискусій.
Документ засудили Україна, США, Ізраїль і Франція. В ОБСЄ вважають, що він обмежує свободу вираження поглядів.

Вас також може зацікавити