Для вжиття превентивних заходів щодо недопущення випадків підтоплень будинків, споруд та присадибних ділянок талими водами 67 фахівців цивільного захисту та 93 працівники комунальних підприємств проводять щоденні обстеження населених пунктів на предмет наявності штучних перепон у водовідвідних каналах і дренажних системах.
Про це 06 квітня 2018 року повідомили в УДСНС України у Волинській області.
Станом на 6 квітня обстежено уже 1086 населених пунктів, 554 систем (каналів) для відведення поверхневих стічних вод та 550 зливових каналізаційних і дренажних систем в містах.
Керівникам органів виконавчої влади у Любомльському (неготові до роботи 73 системи), Рожищенському (неготові 10 систем), Горохівському (неготові 3 системи) та Локачинському (неготові 2 системи) районах вказано на недоліки, що впливають на працездатність меліоративних каналів для безперешкодного водовідведення стічних та талих вод.
В період з 16:40 5 квітня до 13:00 6 квітня рятувальники Державної пожежної-рятувальної частини №14 смт Ратне (4 чоловіка) спільно з фахівцями районного відділу водного господарства (8 чоловік) працювали над відновленням дамби поблизу села Підгір’я Ратнівського району. Споруда була пошкоджена бобрами, вода із заплави річки Прип’ять загрожувала підтопити 10 присадибних ділянок у цьому селі. Для ремонту дамби задіяли 2 одиниці вантажного транспорту, екскаватор і 6 одиниць гужового транспорту. Фахівцям допомагало місцеве населення. Після ремонту гідротехнічної споруди рятувальники відкачали воду назад на заплаву пожежною насосною станцією та пожежною автоцистерною – об’єм відкачаної талої за два дні склав орієнтовно понад 2 тисячі кубометрів.
Робота щодо виконання доручення голови ОДА№ 1970/17/2-18 від 28 березня цього року «Про вжиття додаткових заходів запобігання підтоплень у населених пунктах області» триває.