image
3 Липня 2018 | 15:31

«Потонути можна менш ніж за 2 хвилини», - Супрун попередила відпочивальників

Із початку року у водоймах загинули майже 500 людей, із них - 44 дитини.
Більшості з цих смертей можна було б уникнути, якби люди дотримувалися правил поведінки на воді. Про це у Facebook написала виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.
"Особливо це стосується дітей. Те, що дітей можна залишити у воді самих, якщо вони добре плавають - міф. Багато небезпек не залежать від фізичних навичок. На відміну від дорослих, діти часто не відчувають небезпеки та можуть легко втратити самоконтроль. Навіть протягом хвилини без нагляду, вони можуть наковтатися води або ж алякатися", - пише Уляна Супрун.

В.о. міністра охорони здоров'я наводить кілька порад, які можуть врятувати життя:
- Плавайте тільки в спеціально відведених і обладнаних для цього місцях, що відповідають вимогам безпеки.
- Безпечніше відпочивати на воді у світлий час доби, плавати в спокійну безвітряну погоду за температури води не нижче +17°С, повітря - не нижче +20°С.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради Супрун: Як вберегти дітей у спеку?


- Вкрай небезпечно стрибати в місцях, де невідомі глибина і стан дна.
- Не запливайте за межу купання в акваторії, огороджену буями.
- Не підпливайте до моторних суден, вітрильників, веслових човнів та інших плавзасобів.
- Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння. ВООЗ зазначає, що плавання в нетверезому стані є однією з провідних причин, що призводять до трагічних наслідків на воді серед дорослих.
- Пам'ятайте, що організовувати у воді ігри, пов'язані з пірнанням, захватами та підтопленням небезпечно.
- Не використовуйте для плавання автомобільні камери, плоти, лежаки, дошки.
- Не залишайтеся довго у воді. Небезпека виникає через появу перевтоми, судом, перегрівання на сонці або ж переохолодження у воді. Тому обов'язково робіть перерви між заходами у воду, щоб відпочити та набратись сил. Рекомендований час у воді - 10-15 хв.
"Пам'ятайте, потонути можна менш як за 2 хвилини. Тому на воді треба бути надзвичайно обережним і уважним", - підсумувала Супрун.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити