image
19 Серпня 2018 | 07:59

Православні святкують Яблучний Спас: чого не можна робити сьогодні?

У неділю, 19 серпня, православні українці святкують Яблучний Спас, Преображення Господнє. Які головні заборони на Яблучний Спас, що не можна робити в свято та як його провести?
Про це повідомляє "Знай.uа".
За весь час існування цього свята переплелися народні і релігійні традиції. Так, збереглися до наших часів і дотримуються певні заборони на Яблучний спас.
До Яблучного спаса не можна їсти яблука.
19 серпня плоди нового врожаю можна їсти тільки після освячення їх у православному храмі. Колись такої заборони дотримувалися виключно ченці. Їм заборонялося їсти фрукти до тих пір, поки селяни не освятять свій урожай. А потім традиція стала дуже популярною серед простого народу і дотримується донині. Ще одне пояснення цієї заборони пояснюється тим, що більшість сортів яблук достигають тільки до середини серпня.
На Яблучний Спас не можна вбивати комах, щоб не злякати удачу.

Наші предки завжди вірили, що якщо на свято Яблучного Спаса на руку одночасно сідають дві мухи, весь рік людині буде супроводжувати успіх і удача. Категорично забороняється проганяти комаху або вбивати її, а дочекатися поки вона сама полетить.
У свято Другого Спаса не можна їсти м'ясо і молочні продукти.
Вся справа в тому, що на Яблучний Спас якраз припадає Успенський піст. В цей день також відзначається Преображення Господнє, тому дозволено вживати пісну їжу з рослинним маслом, рибу. Також дозволяється вживати з алкоголю тільки вино і те, в невеликих кількостях.
На Яблучний Спас не можна працювати, займатися домашніми справами або сваритися.
В цей день не рекомендується виконувати важку фізичну роботу. Допускається тільки приготування їжі, прибирання врожаю в саду і городі. Рукоділлям у цей день також займатися не можна. Як говорить народна прикмета: "Хто в Яблучний Спас шиє, потім весь рік сльози ллє".
Крім того, бажати чогось поганого, з'ясовувати стосунки або лаятися 19 серпня категорично заборонено, інакше весь негатив повернеться бумерангом до кривдника.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Луцьку відкриють ще один ліцей

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити