image
6 Березня 2019 | 15:47

Причини болю в серці: поради кардіолога

Болі в серці – це вже вагома причина для звернення до фахівців, проте не зайвим буде дізнатися про типи болю і причини їх появи.

Сайт "Сегодня" пише, як часто потрібно звертатися до кардіолога і на що звертати увагу.

Як часто потрібно перевіряти серце

Біль в області серця – одна з найпопулярніших причин виклику карети швидкої допомоги. Потрібно пам'ятати, що більшість захворювань легше вилікувати, виявивши проблеми на ранніх стадіях, саме тому лікарі рекомендують регулярно проходити огляд у фахівця:

На сьогоднішній день захворювання серцево-судинної системи "помолодшали", часто розвиваються безсимптомно. Тому, навіть при гарному самопочутті, кожна людина раз на рік повинен консультуватися у кардіолога, – розповідає експерт сервісу Doc.ua, лікар-кардіолог Олена Габрель.

Які бувають типи больових відчуттів в області серця і що вони означають

Колючий біль часто говорить про неврозі серця. Це такий різновид вегето-судинної дистонії. Так організм сигналізує про те, що нервова система не в порядку.

Ниючі болі в області серця можуть говорити про запалення серцевого м'яза, – міокардит. Розвитку міокардиту передує перенесена інфекція, наприклад ангіна, грип, скарлатина і т.д. Часто це захворювання розвивається латентно. Серед симптомів, крім ниючого болю спостерігається задишка, загальна слабкість і стомлюваність, порушення серцебиття. Це серйозне захворювання, яке вимагає негайної діагностики у фахівців.

Давлячий біль в серці може бути ознакою стенокардії або, як її ще називають "грудної жаби". До цього захворювання більше схильні до похилого віку, курці. Напади стенокардії виникають під час фізичних навантажень, на тлі стресу, при підвищеному артеріальному тиску. Найхарактернішою ознакою стенокардії є напади, які тривають протягом 1-15 хвилин і проходять, якщо припинити фізичне навантаження, покласти під язик нітрогліцерин, впустити свіже повітря і прилягти. Якщо дискомфорт не зменшується, терпіти не можна – необхідно негайно викликати "швидку".

Не завжди дискомфорт у грудній клітці або в області серця пов'язаний із захворюваннями серцево-судинної системи, але при появі будь-яких симптомів, погіршення самопочуття, обов'язково потрібно звернутися до фахівця:

У разі, коли різко виникає погіршення самопочуття з гемодинамічно значущими симптомами, такими як підвищення артеріального тиску, тахікардії, порушення ритму серця, поява вираженого больового синдрому в грудній клітці і т.п., – слід негайно викликати швидку допомогу, – коментує Олена Габрель.

Серце – найважливіший орган людини. Якщо ви відчуваєте періодичні болі, будь то колючі, що тиснуть або ріжучі – це вірна ознака того, що необхідно звернутися за порадою до фахівців і чим раніше, тим краще. Не терпіть дискомфорт і не займайтеся самолікуванням, сподіваючись, що "пройде само":

Не можна самостійно підбирати ліки в залежності від виду болю. В першу чергу потрібно знайти причину, що провокує появу больового синдрому і впливати безпосередньо на неї, – додає лікар-кардіолог.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому вранці болить голова і як із цим боротися?

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити