У 1453 році, коли до падіння Константинополя залишалися лічені дні, політичні еліти та церковні еліти Візантійської імперії затято сперечалися з приводу одного питання: якої статі ангели і чи взагалі мають вони стать. Ця дискусія відбувалася в той час, коли османи стояли біля стін древнього міста. Турки проводили підготовку до фінального штурму Константинополя. А візантійські еліти ніяк не могли дійти згоди щодо статі ангелів.
Ця ситуація мені нагадує нинішню Україну та й всю Європу. Євробачення перетворилося в антихристиянський шабаш і відверту пропаганду гендерної ідеології. В той час як над Україною нависла смертельна небезпека, окремі наші медіа активно обговорюють, якої ж статі особа - переможець Євробачення. Гендеристи роздають детальні рекомендації як правильно називати Немо. І розмірковують над тим, що пора вносити нові зміни в український правопис, а українську мову осучаснювати відповідно до модних гендерних віянь. Звісно усіх, хто не поділяє їхньої "прогресивної думки" обзивають дрімучими совками.
Може я щось не розумію. Але для мене цінності західної цивілізації - це не гендерне божевілля і демонтаж основ християнства, а повага до природних прав людини, особистих свобод, рівність усіх перед законом, підзвітність уряду громадянам, наявність системи стримувань і противаг, розвиток науки, економічна конкуренція, культ праці, збереження своєї історії та традицій. Не гендерна ідеологія зробила Захід успішним. Але вона здатна, разом з іншими факторами, привести його до занепаду.
Україна ще має шанс стати форпостом притомності та адекватності на європейському континенті. Потрібно лише позбавитися комплексу меншовартості і зберігати власну гідність та віру в об'єктивні цінності. А не повсякчас підлаштовуватися під чужі ідеології.
Анатолій Вітів, голова Волинської «Свободи», народний депутат України VII скликання, депутат Волинської обласної ради