image
15 Січня 2018 | 12:28

Проект Порошенка про Антикорупційний суд суперечить зобов’язанням України, - МВФ

Міжнародний валютний фонд офіційно повідомив українську владу про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.
Про це 15 січня 2018 року повідомляє сайт «Європейська правда».
Про це йдеться у листі голови місії МВФ до України Рона ван Родена, копія якого є у розпорядженні «Європейської правди».
Лист спрямований на адресу Ігоря Райніна, голови адміністрації президента України, однак його копії надіслані також прем’єру, спікеру, кільком міністрам та представникам уряду, а також іншим посадовцям.
У листі представник фонду категорично виключає можливість того, що МВФ погодиться із ухваленням президентського законопроекту про Антикорупційний суд (АКС).
Подання президентом законопроекту про АКС мало стати кроком у правильному напрямі (у питанні боротьби з корупцією). Однак щодо того проекту, який був поданий 22 грудня, у нас є серйозні застереження, низка його положень не сумісні із зобов’язаннями України за програмою співпраці з МВФ, а також суперечать рекомендація Венеціанської комісії, - йдеться у листі.

Лист на трьох сторінках пояснює, чому такий закон не дозволить створити суд, який користувався би довірою в Україні та за кордоном. Зауваження фонду розбиті на три групи – щодо процедури відбору суддів, щодо положень закону, спрямованих на гальмування створення АКС, а також щодо юрисдикції суду. Загалом у документі – 9 системних зауважень.
Законопроект створює юридичні можливості для додаткових затримок у створенні антикорупційного суду, - йдеться у листі. Юрисдикція суду має відповідати юрисдикції НАБУ та САП, - наполягає також МВФ.

Найбільший блок претензій пов’язаний із питанням відбору суддів – у фонді вимагають, щоби в АП виконали рекомендацію Венеціанської комісії і надали представникам міжнародних донорів України у антикорупційних питаннях право блокувати призначення не доброчесних суддів.
Роль громадської  ради міжнародних експертів має бути вирішальною, а не просто дорадчою (як у президентському проекті)... Негативне рішення ради щодо кандидата має бути зобов’язуючим для Вищої кваліфікаційної комісії суддів, - йдеться у листі МВФ. Також Фонд наполягає, що до складу Ради мають бути включені не тільки міжнародні організації, але також представники донорів, у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії.
Створення та запуск Антикорупційного суду – ключове завдання в українському антикорупційному порядку денному... Однак у поточному вигляді закону про АКС ми не будемо готові його підтримати. МВФ готовий допомогти адміністрації президента переглянути закон,  щоби привести його у відповідність із зобов’язаннями української влади та рекомендаціями Венеціанської комісії, - йдеться у документі.

Із повним текстом листа можна ознайомитися на сайті «Європейської правди».
Зауважимо, що більшість рекомендацій МВФ співпадає із претензіями до законопроекту Порошенка українських антикорупційних активістів. Детальніше про це – в статті ЄП  «Ігри довкола Антикорупційного суду: що заховано в законопроекті Порошенка».
У цій статті ми також зауважували, що на Банковій, швидше за все, свідомо подали документ ввечері напередодні різдвяних вихідних. Це дозволило президенту на деякий час відкласти негативну реакцію Заходу, однак перші ж контакти у новому році зняли сумнів щодо жорсткої позиції міжнародних партнерів.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити