Керівник Маневицької місцевої прокуратури Волинської області звернувся до Господарського суду області з позовом в інтересах держави в особі Волинської обласної державної адміністрації та Державного історико-культурного заповідника у місті Луцьку, аби зобов’язати приватного підприємця звільнити та повернути державі приміщення пам’ятки культурної спадщини, яку суб’єкт господарювання використовує без достатніх правових підстав.
Про це «ВолиньUA» повідомили у прес-службі прокуратури Волинської області.
У ході вивчення стану дотримання вимог законодавства у сфері охорони культурної спадщини прокурори встановили порушення при використанні підприємцем пам’ятки містобудування та архітектури національного значення, яка перебуває під охороною держави - Луцької брами міських укріплень XVII сторіччя, що розташована у селі Залісоче Ківерцівського району Волинської області.
Суб'єкт господарювання використовує приміщення пам’ятки площею 43 кв. м. у комерційних цілях – як торговий об’єкт з продажу продовольчих та інших товарів – за відсутності укладеного в установленому законом порядку договору оренди.
В ході здійснення своєї господарської діяльності він керується охоронним договором, укладеним із відділом культури Ківерцівської районної державної адміністрації у вересні 2014 року, але не погодженим, як того вимагає чинне законодавство, центральним органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини.
Окрім того, охоронний договір не надає права використовувати пам’ятку для ведення господарської діяльності, адже у зв’язку з таким використанням втрачається її культурно-історична цінність.
За таких умов, вважають прокурори, пам’ятку архітектури національного значення необхідно повернути державі.
Позов перебуває на розгляді у суді.