image
 |  0 28 Лютого 2020 | 11:24

Провал РПЦ: на саміт в Амман приїхали 4 з 15 церков

Зустріч предстоятелів і представників Помісних православних церков світу 26 лютого в столиці Йорданії, Аммані закінчилася фіаско Російської Православної церкви.

Ця зустріч, ідеться в публікації, була покликана показати здатність Кремля і Московської патріархії консолідувати союзників у світовому православ'ї, кинути виклик "проамериканському" Вселенському патріархату і стати альтернативою скликаному ним Всеправославному собору на Криті в 2016 році, куди РПЦ не поїхала.

"В останні роки Кремль активно використовував церковний чинник для просування "русского мира", а особливо — для "втримання" України. Але Константинопольський Патріархат зумів перехопити ініціативу й надав на початку минулого року автокефалію Православній церкві України. Її визнали Церква Греції і найдавніший Олександрійський Патріархат. РПЦ почала розривати з ними канонічне спілкування, створивши у світовому православ'ї загрозу нового глобального поділу", - пише Солдатов.

У справу втрутився Кремль. 20 листопада минулого року, Путін прийняв Єрусалимського патріарха Феофіла. Наступного дня в Храмі Христа Спасителя його нагородили солідною премією Фонду єдності православних народів. Він у відповідь пообіцяв зібрати в столиці Йорданії Аммані саміт предстоятелів Помісних православних церков для вирішення "українського питання" і пошуку шляхів примирення Московського і Константинопольського патріархатів.

"Саміт 26 лютого став моментом істини для Московського патріархату. Крім Вселенського патріарха Варфоломія, від участі відмовилися патріарх Олександрійський, архієпископи Афінський, Албанський, Кіпрський, Румунський і вірні в минулому союзники Москви, патріархи Антіохійський (з резиденцією в Дамаску), Грузинський і Болгарський.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Білорусі та ще двох країнах виявили перші випадки коронавірусу

В Аммані зібралися 4 предстоятелі (патріарх Єрусалимський, Московський і Сербський. Та митрополит церкви Чеських земель і Словаччини), а Румунська і Польська церкви прислали спостерігачів. Всього у світовому православ'ї 15 автокефальних церков. А та ж РПЦ в 2016 році стверджувала, що, якщо на собор не приїжджає хоча б одна з них, його вже не можна вважати Всеправославним, - йдеться у статті "Нової газети".

"Міністр закордонних справ" РПЦ митрополит Іларіон (Алфєєв) пообіцяв в Аммані, що далі буде "серія зустрічей", на які приїжджатиме все більше церков, — "поки ми не вирішимо проблеми" з Україною. Щоправда, рахунок "4:11", продемонстрований предстоятелями, робить ці заяви не надто переконливими", - резюмує Олександр Солдатов.

Бажаєте першими дізнаватись останні, важливі та цікаві новини Луцька, Волині, України та світу? Приєднуйтеся до нашого каналу Telegram .

Також слідкуйте за нашою сторінкою у Facebook .

Вас також може зацікавити